Laika ziņas
Šodien
Migla

Edgars Pastars

Nelikumības nedrīkst piesegt ar vīrusu!

Koronavīruss lielā daļā pasaules jau ir izraisījis veselības aprūpes krīzi. Kopš Pasaules Veselības organizācija izsludināja Covid-19 pandēmiju, daudzas valstis noteikušas dažādus drastiskus ierobežojumus, lai nepieļautu strauju slimības izplatību. Savukārt tas novedis pie globālas krīzes arī ekonomikā. Ko šajā brīdī savā labā var darīt jebkurš strādājošais, kā sevi pasargāt, un ko šajos apstākļos var garantēt valsts, stāsta konstitucionālo tiesību eksperts un Finanšu nozares asociācijas juridiskais padomnieks Edgars Pastars.

Valsts prezidenta vēlēšanu kārtības maiņa. Iespējas un riski

Kā būtu, ja Valsts prezidentu vēlētu tauta, vai varbūt labāk pārņemt igauņu pieredzi, ka jāsauc talkā pašvaldību vadītāji, ja parlamentārieši netiek galā – konstitucionālo tiesību ekspertu, zvērinātu advokātu Edgaru Pastaru izvaicā Romāns Meļņiks.

Pastars pievienojas Borenius advokātu biroja komandai

Par zvērinātu advokātu biroja Borenius konsultantu no pirmdienas kļuvis konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars. Latvijā plaši pazīstamais valsts un konstitucionālo tiesību speciālists sniegs konsultācijas konstitucionālo tiesību, administratīvo tiesību un administratīvā procesa jautājumos, papildinot Borenius biroja publisko tiesību prakses grupu un nostiprinot Borenius vadošās pozīcijas publisko tiesību jomā.

Iespēju vilināti vai nenovērtēti - Saeimas Juridisko biroju atstāj vēl divi atzīti eksperti

Divu konstitucionālo tiesību ekspertu Edgara Pastara un Jāņa Plepa paziņojums par aiziešanu no Saeimas Juridiskā biroja pagājušā gada nogalē ieguva tik lielu publicitāti, ka tā pārsteigusi arī Juridiskā biroja vadītāju Dinu Meisteri, otrdien, 6.janvārī, vēsta laikraksts Diena. Saeimas darbā to noteikti jutīs, jo neilgā laikā biroju ir atstājuši jau trīs konstitucionālo tiesību speciālisti, teica Saeimas deputāts, profesors Ringolds Balodis (NSL).

Saeima konceptuāli atbalsta ideju pie Brīvības pieminekļa liegt organizēt uz konfrontāciju vērstus pasākumus

Saeima šodien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma projektu, kura mērķis ir nodrošināt Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu saglabāšanu un to vērtībai atbilstošu cieņas izrādīšanu. Abu Latvijas simbolu īpašās aizsardzības zonā paredzēts liegt veikt darbības vai organizēt pasākumus, kas vērsti uz agresīvu konfrontāciju. 

Prezidenta teiktais pazudis tulkojumā

Ministru aicināšana valdībā saskaņā ar Satversmi ir Ministru prezidenta amata kandidāta prerogatīva. Tā Dienai atzīst aptaujātie konstitucionālo tiesību eksperti, komentējot Valsts prezidenta (VP) kancelejas paziņojumu, kurā norādīts, ka prezidents Andris Bērziņš patur tiesības atsaukt premjera amata kandidātu, ja veidojamās valdības sastāvs neatbildīs viņa izvirzītajiem kritērijiem.

Pastars: Prezidentam nevajadzētu aktīvi iesaistīties ministru izvēlē

Pēc idejas prezidentam nevajadzētu spēlēt aktīvu lomu ministru izvēlē - tā ekspresintervijā Sandrim Točam norādīja konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars.Fragments no intervijas:**Valsts prezidents ir nācis klajā ar priekšlikumiem, kas būtiski palielina premjera un patiesībā arī paša prezidenta pilnvaras.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide