Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Elektroauto

Elektromobiļu maratonā Tallina-Montekarlo piedalīsies arī Dambis un Štāla

Piektdien, 1. jūnijā, plkst. 9:00 Tallinā tiks dots starts Tallinas-Montekarlo elektromobiļu maratonam, kura patrons ir Monako princis Alberts II. Maratona pirmais pieturas punkts būs Pērnavā, no kurienes dalībnieki tālāk dosies uz Rīgu. Maratona dalībnieku starpā būs arī Tallinas mērs Edgars Savisārs. Tallinas mēru un pārējos maratona dalībniekus Rīgā sagaidīs mērs Nils Ušakovs. Tāpat rallijā piedalīsies vairāki dalībnieki no Latvijas.

Smart pievēršas divu riteņu idejai

Domājot par maksimālu mazu enerģijas patēriņu, Smart nolēmuši pievērsties divu riteņu elektro-transportlīdzekļu izstrādei. Ideja vienkārša - divi tērē mazāk kā četri, kā arī transportlīdzekļa masa ir ievērojami mazāka, vēl vairāk samazinot degvielas patēriņu.

Elektroautomobili, gāzes iekārtu vai mazlitrāžas auto?

Latvijā, kopš pēckrīzes laikā ir atdzīvojies auto tirdzniecības tirgus, redzam jaunu tendenci - Latvijas auto pircēji izvēlas mazākas litrāžas ekonomiskākus auto. Degvielas cena 95. markas benzīnam drīz vien sasniegs latu litrā un arvien pieaugošā degvielas cena liek nopietnāk palūkoties uz saviem ikdienas tēriņiem un iespēja, nomainot savu auto, pret ekonomiskāku, ietaupīt līdz 2/3 no degvielas tēriņiem mēnesī, šķiet loģiska un nepieciešama.

Parīze ievieš iespēju pārvietoties ar elektriskiem automobiļiem kā īstermiņa nomu

Gan vairākās Eiropas pilsētās, gan arī tepat pie mums Latvijā - Rīgā vai Jūrmalā pastāv iespēja izīrēt velosipēdu, lai dotos savās ikdienas gaitās un pēc lietošanas novietot to pie pārējiem, tiesa jau citā pilsētas vietā. Parīzes pašvaldība ir nolēmusi šo koncepciju pielietot arī automašīnas īrei, piedāvājot iespēju izīrēt četrvietīgus elektriskos auto. Maksas pakalpojuma ideja ir vienkārša – ieraugi stāvvietā automašīnu, sēdies un brauc, kur nepieciešams. Atstāj, lai lieto arī citi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide