Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Elektroenerģija

Atklāts elektropārvades stiprināšanas projekta Kurzemes loks noslēdzošais posms

Atzīmējot AS Augstsprieguma tīkls (AST) elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projekta Kurzemes loks pabeigšanu, 11.septembrī ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Inovācijas un tīklu izpildaģentūras (Innovation & Networks Executive Agency – INEA) direktors Dirks Bekers un AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks svinīgi atklāja projekta Kurzemes loks noslēdzošo trešo posmu.

Arī lēmums neko nemainīt ir izvēle

Pārsteidz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja Rolanda Irkļa vakar LNT rīta raidījumā 900 sekundes paustais, būtībā apgalvotais, ka aptuveni 40% mājsaimniecību joprojām nav izdarījušas nekādu izvēli elektroenerģijas atvērtā tirgus apstākļos, paliekot pie Elektrum universālā pakalpojuma (UP), uz kuru automātiski pārslēdza līdz ar tirgus atvēršanu.

Latvijā pērn saražots par 11,5% mazāk elektroenerģijas

Latvijā pērn saražots 6,5 miljoni megavatstundu (MWh) elektroenerģijas, kas ir par 11,5% mazāk nekā 2017.gadā, liecina pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls (AST) sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Latvijai ir svarīgi saglabāt savas enerģijas ražošanas jaudas

Par energodrošību un Latvijas izaicinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektoru Kārli Briņķi, VAS Latvenergo ražošanas direktoru Māri Kuņicki un Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktora vietnieku Gunāru Valdmani.

Daugavas HES palu laikā saražo vairāk elektroenerģijas par valstī patērēto

Latvijā turpinoties palu laikam, Daugavas hidroelektrostaciju (HES) kaskāde saražo vairāk elektroenerģijas nekā tiek patērēts Latvijā, aģentūrai LETA pastāstīja energokompānijas AS Latvenergo pārstāve Ivita Bidere. Līdz ar to Latvija turpina būt starp elektroenerģijas eksportētājām.

Lazdiņš: OIK reforma ir ierēdņu brāķis

Ja netiks piedāvāts kvalitatīvs problēmas risinājums, zemnieku prasība par ekonomikas ministra demisiju paliks spēkā, sarunā ar Guntaru Gūti pauž biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Nākotnē vēja un saules enerģijai subsīdijas nevajadzēs

"Vērojot tendences daudzās Eiropas valstīs, redzams, ka ikviena valsts cenšas saražot vismaz tik daudz elektroenerģijas, cik patērē, lai nebūtu atkarīga no citu valstu labvēlības vai arī no tehniskajiem starpsavienojumiem. Vēl viens būtisks aspekts ir, ka elektroenerģija pašu valstī jāražo pēc iespējas lētāk," intervijā uzsver Vēja enerģijas asociācijas pārstāvis Toms Nāburgs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide