Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Gāzes tirgus atvēršana

Latvenergo sāks tirgot dabasgāzi

Energokompānija AS Latvenergo ar zīmolu Elektrum sāks dabasgāzes tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām, aģentūru LETA informēja Latvenergo pārstāve Ivita Bidere. Latvenergo pārstāvji ceturtdien, 14. februārī, informēs par Elektrum piedāvājumu 432 200 mājsaimniecībām Latvijā un Latvijas dabasgāzes tirgus attīstību.

EM centīsies uzņēmumus aktīvāk iesaistīt dabasgāzes tirdzniecības tirgū

Ekonomikas ministrija (EM) meklēs risinājumus aktīvākai uzņēmumu iesaistei dabasgāzes tirdzniecības tirgū, teikts ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas regulējumu. 2017. gada 3. aprīlī tika atvērts dabasgāzes tirgus. Patlaban dabasgāzes tirgotāju reģistrā reģistrēti 36 komersanti, no kuriem desmit ir uzsākuši aktīvu dabasgāzes tirdzniecību.

Dabasgāzes piegāžu drošība paaugstināsies

Latvijas dabasgāzes tirgus atvēršanas nozīmīgākais ieguvums ir dabasgāzes piegāžu drošības paaugstināšanās – tagad mūsu pašu rokās ir rast labākos risinājumus, kā nodrošināt gāzi mūsu patērētājiem krīzes brīžos. Kā zināms, šā gada 3.aprīlī beigsies AS Latvijas Gāze monopolstāvoklis un dabasgāzes tirgus Latvijā tiks atvērts brīvai konkurencei. Līdz ar to Ministru kabinets apstiprinājis grozījumus kārtībā, kādā tiek nodrošinātas dabasgāzes piegādes krīzes brīžos pēc Latvijas Gāzes monopola beigām.

Kalvītis: Gāzes tirgus nenesīs Latvijas iedzīvotājiem vieglas dienas

Reorganizācijas rezultātā mēs esam pazaudējuši divus ļoti lielus klientus. Krievijas un Igaunijas vajadzībām Inčukalnā gāze vairs netiek glabāta. Tirgus izmaiņas nenesīšot iedzīvotājiem vieglas dienas, intervijā laikrakstam Diena atzīst a/s Latvijas gāze valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.Fragments no intervijas:

Uzņēmēji grib sekot līdzi dabasgāzes tirgus atvēršanas gaitai

2017. gada 3. aprīlī noteikto dabasgāzes tirgus liberalizāciju Dienas aptaujātie uzņēmumi gaida ar interesi, cerot, ka konkurences rezultātā gāzes cena varētu pazemināties. Tāpat uzņēmēji atzīst, ka noteikti pētīs visus tirgū pieejamos dabasgāzes tirgotāju piedāvājumus, lai varētu izvēlēties lētāko.

Vācijas dabasgāzes tirgus ir veiksmīgs

"Brīva un vienkāršāka pieeja gāzei visiem tirgus dalībniekiem bijusi svarīgākā pārmaiņa pēdējā desmitgadē. Būtiski bija vienkāršot tirgus noteikumus un radīt vienlīdzīgas konkurences apstākļus visiem tirgotājiem. Līdz ar virtuālo tirdzniecības punktu (VTP) izveidi pieaugusi tirgus likviditāte un gāzes cenas kļuvušas caurskatāmākas," saka Paatz Scholz van der Laan partneris, Eiropas gāzes tirgu eksperts Siko van der Lāns.

Vējonis Enerģētikas likuma izmaiņas atpakaļ uz Saeimu nesūtīs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis desmit dienu laikā nav pieņēmis lēmumu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai nodot grozījumus Enerģētikas likumā, tādējādi ne vēlāk kā līdz 21.dienai likums jāizsludina un to veiks Valsts prezidenta pienākumu izpildītāja, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), aģentūrai LETA skaidroja Vējoņa preses padomnieks Gusts Kikusts.

Latvijas Gāze lūdz prezidentu neizsludināt likumu par gāzes tirgus atvēršanu

AS Latvijas Gāze (LG) šodien nosūtījusi vēstuli Latvijas Valsts prezidentam ar lūgumu nodot pieņemtos Enerģētikas likuma grozījumus otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, portālu Diena.lv informēja uzņēmuma pārstāvis Vincents Makaris.Šāds lūgums ir saistīts ar vairāku Enerģētikas likuma grozījumos ietverto tiesību normu neatbilstību Satversmei, kā arī Latvijas uzņemtajām saistībām pret Latvijas Gāzi un tās akcionāriem, pausts uzņēmuma paziņojumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide