Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ģimene

Atšķirīgās iespējas bērniem

Gandrīz katra Latvijas valdība pēdējos gados kā vienu no prioritātēm ir izvirzījusi ģimenes labklājības nodrošināšanu valstī. Arī šā brīža Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdības deklarācijā uzsvērts, ka sabiedrības ilgtspējas pamatā ir ģimene, un tiek solīts radīt apstākļus, lai dzimstība valstī palielinātos un dzīves kvalitāte būtu tāda, ka emigrācija samazinās, bet reemigrācija palielinās.

Tiesībsargs uzsver, ka ģimene nav ekskluzīvi laulībā balstīta

"Visi, kas ir laulībā, vienlaicīgi de iure ir ģimene. Ne visi, kas de facto ir ģimenē, ir laulāti. Tā sociālā realitāte, kas arī izriet no Eiropas Cilvēktiesību tiesas judikatūras, gan arī faktiski no mūsu atziņām," piektdien telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes atzina tiesībsargs Juris Jansons, komentējot visai plašu rezonansi sabiedrībā raisījušo ieteikumu nodrošināt jēdzienam "ģimene" atbilstošu juridisko ietvaru.

Mājokļu programmu ar valsts atbalstu turpinās bez pārtraukumiem

Iepazīstoties ar Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto informatīvo ziņojumu Par mājokļu atbalsta programmas turpmāko darbību, Ministru kabinets (MK) otrdien konceptuāli nolēma turpināt valsts galvojumu programmu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei, portāls Diena.lv uzzināja EM.

Ar algu darbinieka noturēšanai nepietiks

Par to, ka darbinieku trūkums jau tagad ir izaicinājums, neviens nav jāpārliecina. Turpmākajos gados šīs problēma kļūs vēl aktuālāka, tāpēc darba devēji tiek mudināti aizvien vairāk domāt, kā noturēt pašreizējos darbiniekus. Pētījumi liecina, ka cilvēkiem viens no svarīgiem faktoriem ir iespēja darbu savienot ar ģimeni, tomēr samērā bieži darba devēji nav pietiekami pretimnākoši, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Mazs, bet solis uz priekšu pretī daudzbērnu ģimenēm

Viens solis uz priekšu – šogad samērā veiksmīgi noslēdzas pilotprojekts, kura laikā daudzbērnu ģimenes, izmantojot 3+ Ģimenes karti, var saņemt dažādas atlaides. Labklājības ministrija (LM) aprēķinājusi, ka tas ļāvis ģimenēm ietaupīt līdz 50 eiro mēnesī.Tagad darbs jāturpina, iesaistot vēl vairāk uzņēmumu, īpaši uzmanību pievēršot valsts sektoram. Tajā pašā laikā šāda pretimnākšana nav brīnumlīdzeklis, kas situāciju daudzbērnu ģimenēm būtiski uzlabo.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide