Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Honkonga

Tūkstošiem protestētāju atgriežas Honkongas ielās

Par spīti aizliegumam nesankcionētās protesta akcijās valkāt sejas maskas, Honkongas ielās svētdien izgāja desmitiem tūkstoši protestētāju, kuru sejas sedza maskas. "Valkāt masku nav noziegums!" viņi skandēja.

G7 līderi atbalsta Honkongas autonomiju

G7 līderi atbalsta Honkongas autonomiju, par kuru Lielbritānija un Ķīna vienojās 1984.gadā, un aicinājuši uz mieru protestu pārņemtajā pilsētā.

Ķīnas armija brīdina Honkongas protestētājus

Honkongas Ķīnas armijas garnizona vadītājs pirmo reizi kopš protestu aizsākšanās bijušajā britu kolonijā jūnijā nosodījis valdības pretinieku protestus un brīdinājis, ka vardarbība netiks pieļauta.

Brīvības saliņa applūst

Pagaidām vēl plašas pilsoniskās brīvības baudošie Honkongas iedzīvotāji panākuši, ka vietējā līdere iesaldē likumprojektu, kas paredzēja noziedznieku izdošanu Ķīnai. Tas gan nenozīmē protestētāju uzvaru, jo Pekina pēdējos gados arvien agresīvāk ir izrādījusi vēlmi kontrolēt autonomo teritoriju.

20 gadi kopš Honkonga nokļuva Ķīnas varā; iecelta jauna līdere

Honkongas jaunā līdere Kerija Lama sestdien deva svinīgo amata zvērestu ceremonijā, ko vadīja Ķīnas prezidents Sji Dziņpins, kurš pusautonomajā reģionā ieradies, lai atzīmētu 20.gadadienu kopš Lielbritānija atdeva varu Honkongā Ķīnai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide