Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Iebraukšanas maksa

Plešam nebija taisnība

Satversmes tiesa atzīst Jūrmalas domes tiesības mainīt iebraukšanas maksu.

Pie iebraukšanas Jūrmalā veidojas sastrēgumi: aicina caurlaides iegādāties elektroniski

Tuvojoties vasarīgi karstajām brīvdienām un novērojot rindas pie caurlaižu iegādes punkta, Jūrmalas pašvaldība aicina autobraucējus caurlaides iebraukšanai pilsētā iegādāties elektroniski: portālā jurmala.lv, ar Mobilly, Europark vai Citadele aplikāciju starpniecību, lai neveidotu sastrēgumus pie iebraukšanas pilsētā. Iebraukšanas maksa Jūrmalā ir 2 eiro. Autostāvvietas Jūrmalas pilsētas teritorijā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privāti ierīkotas autostāvvietas.

Raidījums: Dome faktiski jau izlēmusi - par iebraukšanu Rīgas centrā būs jāmaksā

Rīgas pašvaldība jau gadiem nespēj novērst sastrēgumus pilsētas centrā, taču situācija kļūs krietni nopietnāka 2020. gadā, kad sāksies starptautiskā dzelzceļa Rail Baltica infrastruktūras būvniecība un nāksies slēgt satiksmei svarīgas ielas. Rīgas domē stāsta, ka risinājumu meklēšanai piesaistīts slavens dāņu pilsētu projektētājs, taču TV3 raidījums Nekā personīga vēsta, ka Rīgas dome faktiski jau nolēmusi ieviest arī cita veida risinājumu - noteikt maksu par iebraukšanu Rīgas centrā. Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka maksa varētu būt pieci eiro, un no tās vajadzēs šķirties visiem, kas šķērsos Vanšu tiltu vai Akmens tiltu pār Daugavu, kā arī pārvadus pār pilsētas centru ieskaujošo dzelzceļa loku.

papildināts (18:23) - Par iebraukšanu Jūrmalā piemaksājot varēs norēķināties ar SMS

No otrdienas, 29.aprīļa, vienreizējās iebraukšanas caurlaides Jūrmalā varēs iegādāties ar īsziņas (SMS) starpniecību, aģentūra LETA uzzināja Jūrmalas domē. Pakalpojuma izmantotājiem gan jārēķinās, ka ar īsziņas starpniecību iegādātā caurlaide būs par 0,07 eiro dārgāka, jo papildus iebraukšanas nodevai divu eiro apmērā būs jāsedz arī procentu likme 3,5% par starpniecību pakalpojuma sniedzējam.

No nākamās nedēļas Jūrmalā par iebraukšanu atkal jāmaksā

Sākoties pavasara sezonai un pieaugot autotransporta plūsmai, no otrdienas, 1. aprīļa, tiks atsākta nodevas iekasēšana par transportlīdzekļu iebraukšanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, portālu Diena.lv informēja pašvaldība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide