Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +5 °C
Smidzinošs lietus
Otrdiena, 18. februāris
Kintija, Kora

Iepirkšanās

Bankām jāinformē VID par iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos

Bankām, maksājumu iestādēm, pastam turpmāk bez ierunām būs jāsniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) informācija par Latvijas iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos. Šādu iespēju politiķi devuši, pērnā gada izskaņā pieņemot likuma izmaiņas, lai arī ārvalstu uzņēmēji par Latvijas iedzīvotāju veiktajiem pirkumiem maksātu pievienotās vērtības nodokli (PVN) mūsu valsts budžetā, sestdien vēstīja telekanāls LNT.

Bērni veikalā izslēdz ledusskapi, skaļi dzied un tēlo kaķi

Skaļa dziedāšana, aizrautīga dejošana vai paslēpju spēlēšana lielveikalā, dusmīga putna tēlošana, lai iegūtu Angry Birds rotaļlietu, vai kaķa tēlošana mājdzīvnieku barības nodaļā, rāpšanās tukšajos pārdevēju krēslos pie kases – vecākiem iepirkšanās kopā ar bērniem bieži vien ir patiess pārbaudījums, secināts interneta lielveikala e-maxima.lv veiktā vecāku aptaujā.

Par vai pret iepirkšanos lielveikalos svētdienās

Ar ierosinājumu svētdienās liegt tirdzniecību lielveikalos nesen klajā nācis Saeimas deputāts Viktors Valainis (Brīvie demokrāti). Viņaprāt, svētdienās tirdzniecības centriem nebūtu jādarbojas, tādējādi dodot iespēju atpūsties gan tirdzniecības sektorā strādājošiem, kā arī stiprinot ģimeņu atpūtas kultūras attīstību.

Gudras iepirkšanās ABC

Nereti, atnākot mājās no iepirkšanās, nākas secināt, ka iegādāto apģērbu nav kam pieskaņot. Kas jāiegaumē dodoties iepirkties, lai nepieļautu šādu un līdzīgas kļūdas, portālam sieviesuklubs.lv stāsta stiliste Dace Grīnberga.Izveido veikalu sarakstuKatrai no mums ir sava cenu amplitūda, kuras robežās plānojam un varam atļauties iegādāties apģērbu.

Pētījums: Peldkostīma iegāde sabojā sievietēm garastāvokli

Peldkostīma iegādes process sievietēs rada negatīvas sajūtas un bailes, atklājis jaunākais Flindersa augstskolas pētījums. Jau doma par to, ka veikala kabīnē būs jādodas uzlaikot bikini, liek sieviešu kārtas būtnēm izjust spēcīgu stresu, liecina pētījuma rezultāti. 

Pircēji veikalos aktīvi iegādājas ziemas preces

Aizvadītajā nedēļā pircēji veikalos pastiprināti pirkuši ziemai raksturīgas preces, liecina biznesa portāla "Nozare.lv" veiktā mazumtirdzniecības uzņēmumu aptauja.Kā pastāstīja "Iki" mārketinga vadītājs Raimonds Janševskis, bargie ziemas apstākļi noteikti ietekmējuši iepirkšanās paradumus.Salīdzinot datus ar novembra pēdējo nedēļu, kad aukstums vēl nebija novērojams, pārdošanas apjomi ziemas precēm ievērojami palielinājušies.

Kolektīvo iepirkšanos uzraudzīs stingrāk

Tā kā atlaižu kuponu tirdzniecība internetā Latvijā ir salīdzinoši jauns bizness, pašreiz spēkā esošā likumdošana skaidri nedefinē, pie kā patērētājam jāvēršas, ja ir vēlme atteikties no kupona vai pieteikt pretenziju, otrdien vēsta laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide