Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Kamanu suņi

FOTO: Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā

Pagājušajā nedēļas nogalē Ādažu novada Etnogrāfiskajā viesu nama Gungas apkārtnē biedrības Dog sport Carnikava un Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotajā IFSS (International Federation of Sleddog sports) Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos, kas vienlaikus bija arī 2019.gada Latvijas atklātais čempionāts un Baltijas kausa pirmais posms, piedalījās 150 sportisti no septiņām valstīm.

FOTO: PK posmā kamanu suņu sportā Latvijai četras uzvaras

Pagājušajā nedēļas nogalē, 10. un 11.novembrī, tūrisma un atpūtas kompleksā Zilie kalni notikušajā Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotajā IFSS (International Federation of Sleddog Sports) Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos, kas bija nākošā gada pasaules čempionāta izmēģinājums, teicami nostartējuši Latvijas pārstāvji. Mūsējie nopelnīja vienpadsmit godalgotās vietas, no kurām četras bija uzvaras, ko izcīnīja Mārtiņš Kristons, Artūrs Jakobsons, Raimonds Kleinbergs un Ilze Dombrovska. Kopumā šajās augsta līmeņa sacensībās visās četrās šī sporta veida kategorijās sacentās divi simti sportisti un trīssimt suņu no vienpadsmit Eiropas valstīm.

Madonā pirmo reizi aizvadīts pasaules kauss kamanu suņu sportā

Nedēļas nogalē Madonas slēpošanas un atpūtas bāzē Smeceres sils tika aizvadīts Latvijas Kamanu suņu federācijas un Dog Sport Carnikava rīkotais Pasaules kausa posms, Baltijas kausa posms un Latvijas Ziemas čempionāts kamanu suņu sportā, kas pulcēja ap 70 dalībnieku no septiņām valstīm un vairāk nekā 200 suņus. Vairākās kategorijās kopā ar Polijas un Krievijas pārstāvjiem vienu uzvaru izcīnīja arī mūsu Mārtiņš Kristons, kurš palika nepārspēts četru suņu kamanu Nordic klasē.

Pirmo reizi ziemā: Latvijā notiks Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā

Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19.februārī, Madonas slēpošanas un biatlona trasē Smeceres sils norisināsies Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotās starptautiskās sacensības kamanu suņu sportā, kas vienlaicīgi ar Latvijas Ziemas čempionātu būs arī Baltijas ziemas kauss un arī Pasaules kausa posms. Ja citos gadalaikos pie mums ir notikuši pasaules kausa posmi šajā sporta veidā bezsniega disciplīnā, tad ziemā uz sniega tā būs pirmā reize, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

FOTO: Pasaules kauss kamanu suņu sportā Ādažos

Nedēļas nogalē Ādažu novada skaistajā un mājīgajā atpūtas bāzē Gungas tika aizvadīts grandiozākais gada notikums kamanu suņu sportā – Latvijas atklātais čempionāts bezsniega apstākļos 2016, kurš ir arī seriāla Baltijas kauss 2016 5.posms un IFSS (Starptautiskā kamanu suņu sporta federācija) Pasaules kausa 2016./2017.gada sezonas posms. Četrās kategorijās un 17 dažādās klasēs, kur kopā sacentās pāri par 180 dalībniekiem no astoņām valstīm, uzvaras un godalgotas vietas izcīnīja arī vairāki Latvijas pārstāvji - Artūrs Jakobsons triumfēja divu suņu skūteru Open klasē un Ilze Dombrovska velokamanās Nordic klasē, kamēr trīs izcīnīja otrās vietas, bet četri mūsējie ieguva trešās vietas.

Aicina uz Pasaules kausa posmu kamanu suņu sportā Carnikavas novadā

1. un 2. novembrī, Carnikavas novada Nagaiņos notiks kamanu suņu sporta sacensības Latvijas bezsniega čempionāts 2014, kas būs Baltijas kausa 2014 fināla posms, turklāt jau otro gadu norisināsies arī kā Pasaules kausa posms, informē rīkotāji.Sīvā konkurencē dalībnieki startēs no vismaz sešām dalībvalstīm. Latvijas komandai šīs sacensības būs kā ģenerālmēģinājums Eiropas čempionātam, kas notiks pēc dažām nedēļām.Par izšķirošajiem kopvērtējuma punktiem, kā arī par titulu Latvijas bezsniega čempions 2014 varēs cīnīties šādās kategorijās:

Nedēļas nogalē Carnikavā vasaras sezonu sāk kamanu suņu sporta piekritēji

Siltākam laikam iestājoties, kamanu suņu sporta piekritēji ir gatavi novilkt slēpes un sēsties uz divriteņiem un velokamanām, lai uzsāktu Baltijas kausa 2013 1. posmu – Latvijas čempionātu 2013, kas notiks 27. un 28. aprīlī, Carnikavas novada Nagaiņos. Šis būs īpašs notikums Latvijas kamanu suņu sporta vēsturē, jo pirmo reizi Latvijas posms ietilps Pasaules kausa izcīņā. 

Sestdien aicina uz kamanu suņu sacensībām Tūrkalnē

Kamēr vien Latvijā ir sniegs – jāskrien! Tāpēc visus kamanu suņu mīļotājus ielūdzam uz lielāko ziemas notikumu Baltijā – Royal Canin Ziemas kausu 2013 – šoreiz Rīgas tuvumā, Tūrkalnē (Ikšķiles novadā), atpūtas kompleksā Turbas. Tiksimies 9. februārī, lai dienas gaismā un vēlāk tumsā varētu vērot dalībniekus un viņu suņu, iacina organizatori.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide