Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kandava

Kandavas novada dome Satversmes tiesā apstrīd administratīvi teritoriālo reformu

Kandavas novada dome ir iesniegusi Satversmes tiesā (ST) pieteikumu, kurā lūdz par neatbilstošām Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldību hartai atzīt Saeimas pieņemtā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma normas, kas paredz Kandavas novada iekļaušanu Tukuma novadā, aģentūra LETA uzzināja domē.

Kurzemes Šveice, kas nepatīkami iekrīt Zemgalē

Ņēma un uzmeta – tā īsi un kodolīgi var raksturot procesu, kādā izšķīrās Kandavas novada liktenis šovasar Saeimā pieņemtās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā. Kandavnieki neslēpj, ka aktīvi aizstāvēja savas intereses dažādās politiskās partijās. Novadam bija arī koalīcijā ietilpstošās KPV LV politiskā aizmugure. Atsevišķu deputātu atbalsts bijis pat apsolīts, un aprēķini liecināja – balsīm jāsanāk. Tomēr Saeimas galīgajā balsojumā šā novada nākotni izšķīra poga ''atturas'', kuru nospieda vairākums Nacionālās apvienības (NA) pārstāvju.

Pret Kandavas novada domes priekšsēdētāju ierosina krimināllietu par piesavināšanos

Pret Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi (LZP) ierosināta krimināllieta par mantas piesavināšanos, noskaidroja aģentūra LETA. Krimināllieta ierosināta pēc Talsu novada domes iesnieguma par mobila tālruņa, ko Priede lietojusi, vadot pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļu, pazušanu. Darbu Talsos Priede pametusi pērnā gada sākumā, kad sāka gatavošanos pašvaldību vēlēšanām, rezultātā kļūstot par Kandavas domes priekšsēdētāju,

No amata atkāpjas Kandavas novada domes priekšsēdētājs

Pēc nesaskaņām ar deputātiem par lēmumu no amata atbrīvot SIA Kandavas komunālie pakalpojumi vadītāju Egilu Barisu no amata atkāpies Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts (LZS), aģentūru LETA informēja domes priekšsēdētājs.

Kandavas Vienotības biedri pamet partiju

Valdības krīze nenāk par labu partijai Vienotība - vairāki Kandavas partijas biedri gatavi pamest partiju, trešdienas vakarā vēstīja raidījums Panorāma.

Darbu atsāks ilgstoši slēgtais Kandavas kartodroms

Vairāku pozitīvu pārmaiņu rezultātā jau nākamgad plānots atjaunot Kandavas kartodroma darbību, vēsturiskajā trasē organizējot sporta treniņus, kā arī vietēja un starptautiska mēroga kartinga sacensības, informē trases īpašnieku pārstāvis Ģirts Ļaudaks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide