Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +18 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Kapsētas

Ventspilī plāno jaunu Meža kapu kapličas būvniecību

Ventspils pašvaldība šobrīd strādā pie Meža kapu kapličas un teritorija labiekārtojuma izbūves projekta, perspektīvā paredzot jaunas kapličas, kolumbārija sienas un auto stāvlaukuma izbūvi kapu teritorijā, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Kapu pārvaldīšanā lielas atšķirības

Neskaidri kapavietu iegūšanas, apbedījumu reģistrācijas un uzskaites noteikumi, strīdīga situācija ar pašvaldību noteikto iedzīvotājam obligāti veicamo maksājumu veidiem un to apmēru, neskaidrības pašvaldību tiesību un pienākumu apjomā kapsētu apsaimniekošanā, it īpaši attiecībā uz ilgstoši nekoptām kapavietām, ir galvenie iemesli, kāpēc Valsts kontroles (VK) ieskatā šī joma prasa uzlabojumus. To pavēstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa, apkopojot svarīgākās atziņas par vienpadsmit pašvaldībās veikto revīziju par kapu apsaimniekošanu.

Digitalizēs arī kapsētas

Digitalizācija līdz šim maz skārusi latviešu izslavēto kapu kultūru - tā pirms dažiem gadiem secinājuši IT jomas uzņēmēji Miks Blate un Arvis Zeile, kapsētu informācijas ditgitalizācijas uzņēmuma SIA Cemety vadītāji, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.Abi uzņēmēji konstatējuši, ka Latvijā ir maz kapsētu, kur tiktu veikta elektroniska datu uzskaite.

Rīgas pašvaldība kapsētām iepirks elektromobiļus

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā šodien atbalstīja Mājokļu un vides departamenta ieceri par trīs elektromobiļu iegādi departamenta vajadzībām un divu publisko elektriskās uzlādes punktu izbūvi Rīgā 2013.gadā. Tas tiks paveikts, piesaistot Eiropas Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzekļus.

Jūrmalā sāks jaunas kapsētas izbūvi

Jūrmalā, Slokā, pilsētas meža teritorijā - Jūrkalnes un Mežmalas ielu ielokā - sākta jaunas kapsētas izbūve, portālu Diena.lv informēja Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte.

Rīgā palielināsies maksa par kapsētu pakalpojumiem

Rīgas kaspētās tuvākajā laikā palielināsies pakalpojumu cenas.Šobrīd Rīgas domē tiek skatīti galvaspilsētu kapsētu sniegto maksas pakalpojumu izcenojumi, kas daļēji mainās sakarā ar nodokļu izmaiņām, kā arī tāpēc, ka pieaug dažādas izmaksas un ik gadu par apmēram diviem hektāriem palielinās kapsētu kopjamā platība, Dienu informēja domē.

Īrijā bankrotējis nekustamo īpašumu darbonis nolēmis pievērsties kapsētu biznesam

Īrijas nekustamo īpašumu magnāts Bernards Maknamara, kurš pēc nekustamo īpašumu brubuļa plīšanas nonācis uz bankrota sliekšņa, nolēmis pievērsties daudz drošākam biznesam — kapsētu veidošanai. Īrijas laikraksts Irish Independent ziņo, ka B.Maknamaras firma iesniegusi prasību, lai iegūtu atļauju kapsētas veidošanas Dublinas apkaimē. Paredzams, ka kapsētā būs 3840 vietu. «Valstī pašlaik ir 37 kapsētas, no kurām daudzas ir pilnas vai tuvu tam,» rakstīts firmas iesniegumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide