Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Klimats

Eirobarometrs: Vairāk nekā 90% Eiropas iedzīvotāju rūp vides un klimata aizsardzība

Kā liecina jauna Eirobarometra aptauja, 94% iedzīvotāju visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs vides aizsardzību uzskata par viņiem svarīgu tematu. Turklāt 91% iedzīvotāju atbildējis, ka klimata pārmaiņas ir nopietna problēma ES. 83% aptaujāto ir pārliecināti, ka vides aizsardzībai ir vajadzīgi ES līmeņa tiesību akti, portālu Diena.lv informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā.

Kariņš: Klimata politika ir Latvijas iespēja celt labklājību

Klimata politika ir Latvijas iespēja celt labklājību, ceturtdien notiekošajā forumā Enerģētikas un klimata plāns 2030 - ceļā uz ilgtspējīgu valsti videouzrunā klātesošajiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

RTU sāk pētījumus, lai klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu pārvērstu degvielā

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) izveidota jauna laboratorija, kurā zinātnieki pētīs un izstrādās katalizatorus, kas palīdzēs klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu (CO2) pārvērst vērtīgos produktos, piemēram, degvielas izejvielās un ķimikālijās. Jaunajā laboratorijā sākti arī ogļūdeņražu jeb sintētiskās naftas ieguves pētījumi degvielas ražošanai.

Tūnberga ANO klimata samitā: Jūs esat nozaguši manus sapņus

Zviedru skolniece, vides aktīviste Grēta Tūnberga ANO klimta samitā Ņujorkā pirmdien nosodījusi pasaules līderus, kuriem viņa pārmeta savas paaudzes nodošanu, pietiekami aktīvi necīnoties pret siltumnīcefekta gāzu emisiju.

Meteorologs: Klimata pārmaiņu dēļ visvairāk cietīs ziema

Ņemot vērā klimata pārmaiņas, šī un nākamā gada laikā būtiski tiks pārskatīta hidrometeroloģiskā brīdinājuma sistēma, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes atklāja Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) meteorologs Andris Vīksna.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide