Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Koki

Mežu atjauno stādot un dabiski

Lai izaugtu mežs, nepietiek tikai ar stādiņu iestādīšanu. Tie prasa kopšanu, tieši tāpat, kā kaut ko audzējot dārzā. Rūpēties par iestādīto mežaudzi vajag vismaz desmit gadu, līdz var uzskatīt, ka mežs ir atjaunots un izkopts. Tuvojoties rudenim, a/s Latvijas valsts meži notiek augsnes sagatavošana, lai pavasarī, sniegam nokūstot un zemei atlaižoties, varētu stādīt jaunos stādus. Pavisam maza daļa tiek stādīta arī rudenī. Savukārt mežaudžu kopšanā aktīvākais laiks ir vasarā, kad audzes ap stādiem tiek izpļautas, lai jaunajiem kokiem būtu vairāk gaismas un tie varētu augt un attīstīties.

Pīlādzis rudens noskaņai

Dārza šķirņu ir daudz – gan gardēži, gan estēti atradīs ko savai gaumei.

Melnais plūškoks

Viegli audzējams, gards un noderīgs veselības stiprināšanai.

Zaru vainaga veidošana kokiem

Pavasaris šogad ir vēls, tādēļ vēl ir gana laika koku un krūmu vainagu veidošanai, zaru izgriešanai. To jāpagūst izdarīt līdz pumpuru plaukšanai. Jāatceras, ka par vainaga veidošanu jāparūpējas ne tikai veciem kokiem, bet arī jauniem stādījumiem.

Pašam savs ozols

Tūlīt stādu gadatirgi un audzētavas aicinās interesentus, piedāvājot plašu dēstu klāstu no viengadīgiem dekoratīvajiem ziediem līdz augļu kokiem un krāšņumdārza krūmiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide