Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +12 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Kompensējamie medikamenti

Iesaka turpmāk laikus doties pēc kompensējamām zālēm

Valstij vajadzēja nevis tikai pēdējā brīdī informēt, ka būs izmaiņas, bet arī pamatot, kāpēc atkal kaut ko maina, lai cilvēki to uztvertu ar izpratni, nevis kā kārtējo nenovēršamo sarežģījumu. Ja cilvēki nesaprot, kāpēc un kas mainās, viņus izmaiņas tikai sadusmo, jo rodas iespaids, ka visas izmaiņas ir viņiem par sliktu, – intervijā Romānam Meļņikam saka Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento valdes locekle Iveta Neimane.

Bez PVN likmes mazināšanas

Veselības ministrija, atsaucoties uz Finanšu ministrijas secināto, neuzskata, ka PVN samazināšana medikamentiem būtu efektīvākais veids, kā palīdzēt mazturīgām personām. Tā vietā būtu jānodrošina valsts noteiktā līdzfinansējuma kompensēšana mazturīgajiem.

Papildināts valsts kompensējamo zāļu klāsts

No 1. janvāra kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas jaunas zāles mielofibrozes (kaulu smadzeņu mieloproliferācijas slimība) un kolorektālā vēža ārstēšanai, kā arī paplašinātas terapijas iespējas pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu. Iekļaujot jaunas zāles, paplašinātas arī patoģenētiskās terapijas iespējas pacientiem ar primāro plaušu hipertensiju, portālu Diena.lv informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Par 20% samazinātas cenas 83 dārgajiem medikamentiem

No 1.oktobra cenu par 20% samazinās 83 dārgajiem kompensējamajiem medikamentiem, bet divi pametīs valsts kompensējamo zāļu sarakstu, šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS)

Ministrija virzās plānu ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu

Veselības ministrija (VM) virzās uz priekšu ar plāniem ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.

Asociācija: VM iniciatīva var apdraudēt jauno zāļu pieejamību iedzīvotājiem

Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija pauž dziļu neizpratni par Veselības ministrijas (VM) ceturtdien izziņoto jauno politisko iniciatīvu mainīt valsts kompensējamo zāļu sistēmu un uzskata, ka tā būtiski ierobežos pacientu pieeju medikamentiem. Īstenojot šo ieceri, tiks apdraudēti gan jau tirgū esošie oriģinālie medikamenti, gan ierobežota iespēja kompensācijas sistēmā ienākt jaunākās paaudzes zālēm, kas efektīvi ārstē smagas slimības, pagarina dzīves ilgumu un kvalitāti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide