Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvieši ārzemēs

VID darbinieki klātienē ieradušies pie tautiešiem Lielbritānijā

Valsts Ieņēmuma dienesta (VID) Muitas pārvaldes darbinieki ieradušies Lielbritānijā klātienē tikties ar emigrācijas tautiešiem un uzņēmējiem. Daugavas Vanagu fonda Londonas namā svētdien un pirmdien skaidro, ka pēc Brexit būs jauni pienākumi Latvijā maksāt nodokļus un muitas nodevu, - vēsta LNT Ziņas.

Bezpajumtnieks no Latvijas tiesā uzvar Lielbritānijas Iekšlietu ministriju

Latviešu bezpajumtnieks, kuram Londonā par nakšņošanu uz ielas draudēja deportēšana uz Latviju, tiesā uzvarējis Lielbritānijas Iekšlietu ministriju, piektdienas vakarā vēsta telekanāls LNT. Balstoties uz šo piemēru, tagad britu varas iestādēm būs liegts izraidīt no valsts Eiropas Savienības (ES) pilsoņus, kuri kļuvuši par bezpajumtniekiem vai ir bez pastāvīgas dzīvesvietas Lielbritānijā.

Pētniece: Lielākā daļa aizbraukušo negrib atgriezties, jo ir vīlušies valstī

Aptuveni divas trešdaļas jeb 62,7% aizbraukušo tautiešu Latvijā nevēlas atgriezties, jo ir vīlušies valstī kā tādā, šodien konferences Latvieši pasaulē - piederīgi Latvijai. 2016 darba grupā par reemigrāciju sacīja Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījuma centra pētniece Inta Mieriņa.

Latvijai svarīgie aizbraucēji

Ar sociālo kustību _Gribu tevi atpakaļ _Latvijas Institūts (LI) ceturtdien uzsāka jaunu ilgtermiņa akciju, kurā aicina Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt aizbraukušos tuviniekus un draugus. Kustības iniciatori mudina cilvēkiem, kuri ilgāku laiku bijuši projām, stāstīt, ka viņi Latvijai ir ļoti svarīgi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide