Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Maksājumu kartes

Bankas palielina bezkontakta maksājumu limitu kartēm līdz 50 eiro

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā, mazinot tiešos cilvēku savstarpējos kontaktus, saskarsmi ar maksājumu terminālu virsmām, līdz ar to arī kontaktu ar citiem cilvēkiem, sākot no 26. marta bankas paaugstina bezkontakta maksājumu limitu kartēm līdz 50 eiro, informē Finanšu nozares asociācijas pārstāvis Edgars Pastars.

Distancēšanās no papīra banknotēm

Saistībā ar Covid-19 izplatības riskiem Latvijas iedzīvotāji tiek mudināti pēc iespējas izvairīties no burzmas un rindām, kā arī tiek aicināti par pirkumiem maksāt ar norēķinu karti un, ja iespējams, lietot bezkontakta risinājumu, kas ļauj par nelieliem pirkumiem (parasti līdz 25 eiro) samaksāt, neievadot PIN kodu.

Samazinājies Latvijā izsniegto maksājumu karšu skaits

Pusgada laikā samazinājies Latvijā izsniegto maksājumu karšu skaits. Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotā informācija rāda, ka šogad jūnija beigās Latvijā strādājošās bankas bija izsniegušas 2 374 238 maksājumu kartes. Tas ir par 6837 mazāk nekā pagājušā gada beigās, kad Latvijā bankas bija izsniegušas kopumā 2 381 075 maksājumu kartes.

Asociācija: EK iniciatīva var paaugstināt bankas karšu lietošanas izmaksas

Ceturtdien, 25.jūlijā, Briselē Eiropas Komisija (EK) publicējusi likumdošanas iniciatīvu ar mērķi veicināt karšu maksājumus Eiropas Savienībā. Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) atbalsta elektronisko maksājumu veicināšanu, taču vērš uzmanību uz izmaiņu potenciāli negatīvajām sekām - augstākām karšu izmantošanas izmaksām, portālam _Diena.

Pārredzamā nākotnē, lai tiktu pie «piecīša», bankas karti nevajadzēs

Pakalpojumu, kas sniedz iespēju klientiem izņemt naudu no bankomāta arī bez maksājumu kartes, ieviešana Latvijā paplašinātu skaidras naudas saņemšanas iespējas klientiem situācijās, kad tas nepieciešams. Šāda pakalpojuma ieviešana ir reāla un iespējama jau pārredzamā nākotnē, intevijā Db.lv atzina bankas Citadele valdes loceklis Kaspars Cikmačs, komentējot Lielbritānijas bankas ieviesto iespēju, kuru, izmantojot cilvēki var izņemt naudu no bankomātiem, lietojot viedtālruņus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide