Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Māksla

ЯRmarka turpināsies sadarbībā ar augstskolu beigušajiem

Lai mākslinieku darbus varētu nopirkt arī maijā, mums sadarbībā ar portālu Diena.lv ir plāns veidot e-galeriju, kur savus darbus varētu piedāvāt gan studējošie, gan arī tie, kas beiguši akadēmiju, vai varbūt varētu būt arī plašāks autoru loks – intervijā Romānam Meļņikam saka mākslas pasākuma ЯRmarka ilggadējā organizatore Gundega Turnele.

Ar indīgiem zirnekļiem iedzīvotāji biedēti "mākslas vārdā"

Atbildību par indīgo zirnekļu plakātu izlīmēšanu Rīgas pilsētas sabiedriskajās vietās uzņēmies mākslinieks SOME1. Par to viņš medijiem paziņojis anonīmā e-pasta vēstulē, kādu saņēma arī portāls Diena.lv. Jāatzīmē, ka SOME 1 ir savulaik pretrunīgi vērtētās izstādes Disidents viens no autoriem.

Mākoņcilvēks Pāvels

Mākslinieks Pāvels Hafizovs (39) ir dzīvs apliecinājums slavenajai Koelju frāzei par pasauli, kas sadodas rokās sapņu piepildīšanai. Tagad viņš glezno mākoņus, ko pats sauc par savu kriptovalūtu.

Neprasmīgs restaurators atkal sabojā simtiem gadu senu mākslas darbu

Pirms sešiem gadiem interneta lietotājus pamatīgi sasmīdināja kādas kundzes neveiksmīgie centieni restaurēt kādu 19. gadsimta gleznojumu Spānijas baznīcā. Nu pasaules mediju uzmanību piesaistījis jauns gadījums, kad kāds neprasmīgs restaurators pieķeries jau 500 gadus senas koka statujas apgleznošanai.

Iereibis muzeja apmeklētājs Krievijā ar stabu saplēš slavenu 19.gs. gleznu

Kāds muzeja apmeklētājs aizvadītajā nedēļas nogalē Tretjakova mākslas galerijā Maskavā pamatīgi sabojājis vienu slavenākajām gleznām Krievijā - 1885. gadā tapušo reālisma virziena pārstāvja Iļjas Repina darbu Ivans Bargais un viņa dēls Ivans 1581.gada 16. novembrī​, kurā cars tur savu mirstošo dēlu, kuru pats naida uzliesmojumā nāvējoši ievainojis.

Diskusijas rosināšanai Stokholmā uz ēkas uzkrāso milzīgu fallu

Ar mērķi rosināt publisku diskusiju par seksualitāti un tās lomu mūsdienu sabiedrībā zviedru māksliniece Karolīna Falkholta uz kādas Stokholmas piecstāvu mājas sienas, izmantojot grafiti tehniku, uzkrāsojusi milzīgu vīrieša dzimumorgānu aptuvenās Zviedrijas karoga krāsās, ziņo portāls The Local.

Latvijai vajag: Māksliniekus

Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LL MC) direktore Solvita Krese par to, kāpēc Latvijai arī vēl pēc simt gadiem būs vajadzīga laikmetīgā māksla un mākslinieki, kuri rosina domāšanu un liek paskatīties uz aktuālajiem procesiem no cita skatpunkta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide