Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māra Zālīte

Kā ābeļdārzs ir Latvijas brīvība

Noslēdzot Latvijas valsts simtgades varonības un veidošanās gadu, 23. novembrī pasaules pirmizrādi piedzīvos dzejnieces Māras Zālītes un komponista Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. Tā notiks Jelgavā, kur pirms simts gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas sapnis par brīvu Latviju.

LTV1 tiešraidē varēs vērot Bermontiādes simtajai gadadienai veltītos pasākumus

Sestdien, 23. novembrī, Jelgavā tiks atzīmēta Bermontiādes simtā gadadiena. Bermontiādei Latvijas vēsturē ir ne vien militāra, bet arī varonību apliecinoša nozīme. Tā iezīmē asiņainākās Latvijas Neatkarības kara cīņas un kļuvusi par spilgtu simbolu jaunizveidotās valsts neatkarības alkām. Jelgavā 23. novembrī notiks Jelgavas atbrīvošanas kaujas rekonstrukcijas uzvedums Bermontādes pēdējā kauja, bet pēcpusdienā pasaules pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. To visu varēs redzēt LTV1 pārraidēs no Jelgavas.

Māra Zālīte. Paradīzes putni

Izdevniecība Dienas Grāmata laidusi klajā Māras Zālītes romānu Paradīzes putni, kas ir romāna Pieci pirksti otrā grāmata, informēja izdevniecības pārstāve Ieva Grabe.

Māra Zālīte: Cinismā un vienaldzībā nekas labs nevar rasties, nekas

Radošā raža uz dzejnieces Māras Zālītes galda vedina domāt, ka viņai par svētku dāvanām galva nav jālauza. Pieaugušos iepriecinās izdevniecībā Mansards tikko iznākušais krājums Dziesmu rakstā, kurā apkopoti tie Zālītes dzejoļi, kuri skan latviešu komponistu dziesmās, rokoperās, mūziklos un kantātēs. Bērnus - Edgara Folka ilustrācijām rotātais dzejolis - grāmatiņa Viens lācis vienā gaišā dienā vai jaunais Putnu operas DVD izdevums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide