Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Mediji

Baltkrievijā apklusina neatkarīgo ziņu vietni Tut.by

Baltkrievijas opozīcija un vairākas starptautiskās organizācijas vērsušās pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko kārtējo soli režīma kritikas izskaušanā – kopš otrdienas slēgta pieeja neatkarīgajai interneta ziņu vietnei Tut.by, bet tās vadītāji aizturēti un apsūdzēti nodokļu nemaksāšanā. Acīmredzot Lukašenko ir nobažījies, ka vasarā varētu atsākties pret viņu vērstās protesta akcijas, tādēļ nolēmis apklusināt lielāko mediju, kas sniedza objektīvu informāciju.

Vēstītāji klusumā

Kā mediju ikdienas darbu ietekmējusi nu jau par ierastu kļuvusī attālinātā realitāte? Vai žurnālistu organizētajās diskusijās vairs var tā sirsnīgi pastrīdēties? Un kā šodien piekļūt informācijai, kuru no žurnālistu acīm nu palīdz sargāt arī pandēmijas uzliktie ierobežojumi?

Organizācija: Baltkrievijā aizturēti 300 mediju darbinieki

Baltkrievijas varas iestādes ir aizturējušas gandrīz 300 mediju darbiniekus, vēršoties pret žurnālistiem, kas atspoguļo šajā valstī notiekošos protestus, trešdien paziņoja preses brīvības organizācija Reportieri bez robežām (RSF).

Redakcijas neveido pašnodarbināti autori

Komercmediju darbinieki, kas pašlaik ir darba tiesiskajās attiecībās, no nākamā gada 1. jūlija var kļūt par pašnodarbinātajiem. Šādu padomu sniedz Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, lūgta komentēt Latvijas Preses izdevēju asociācijas atklātajā vēstulē pausto, ka nevar medijiem būtiski paaugstināt izmaksas nākamā gada vidū, jo abonēšanas kampaņa ir jau sākusies un nākamā gada budžets saplānots.

Pandēmijas Panorāma

Jaunas darba metodes, jauni raidījumi, specializētas sadaļas un vējš maciņos jeb Kā pandēmijā strādāja Latvijas mediji gan nacionālā, gan reģionālā mērogā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide