Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mēness

Desants uz Mēness

ASV prezidents Donalds Tramps aktīvi virza kosmosa apguves plānus, tostarp solot atkārtotu amerikāņu astronautu izkāpšanu uz Mēness jau 2024. gadā. Cik reāla ir šo ieceru īstenošanās, kādi ir ASV kosmisko programmu ilgtermiņa mērķi, un cik nopietna šajā ziņā ir starptautiskā konkurence?

Būdiņa uz Mēness

Pirms steigties ar Marsa kolonizāciju, cilvēcei savā ekonomiskajā sistēmā vajadzētu iekļaut Mēnesi un saglābt planētu Zeme, uzsver projekta Moon Hut vadītājs Deivids Goldsmits. Nesen viņš viesojās Latvijā, lai aicinātu par kosmosu un tā izmantošanas iespējām vairāk runāt jau skolās, tādējādi mainot domāšanu par to, kam tuvākas un tālākas planētas var būt noderīgas.

Miris pēdējais vācu inženieris, kurš palīdzēja nogādāt ASV astronautus līdz Mēnesim

Šonedēļ miris Oskars Holderers - pēdējais no vācu inženieriem, kurš pēc Otrā pasaules kara emigrēja uz ASV un kura ieguldījums ASV kosmosa programmā palīdzēja amerikāņiem būt pirmajai un pagaidām vienīgajai nācijai, kas sekmīgi uz Mēness nogādājusi cilvēkus. Britu raidorganizācija BBC ziņo, ka Holderers miris 95 gadu vecumā pēc pagājušajā nedēļā piedzīvota insulta, no kura tā arī nespēja atgūties.

Ķīnieši plāno lidojumu uz Mēnesi

Ķīna šobrīd strādā pie jaunas lielizmēra raķetes konstruēšanas, lai nosūtītu valsts pirmo cilvēka vadīto kosmosa kuģi uz Mēnesi, tādējādi vēl vairāk attīstot Ķīnas ambiciozo kosmosa programmu. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide