Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Naida kurināšana

Naida kurināšanas lietā aizturēto atzīst par psihiski nepieskaitāmu

Valsts drošības dienests (VDD) par iespējamu nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu uzsāktā kriminālprocesā, izmeklēšanas gaitā atklājoties jauniem apstākļiem, 2019. gada 24. maijā ierosinājis aizdomās turētajai personai piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekli.

Drošībnieki aktīvi meklē personas, kas izplatīja plakātus ar "nacistu sagrābto Ušakovu"

Valsts drošības dienests (VDD) veic aktīvas darbības, lai noskaidrotu personas, kas saistītas ar nacionālo naidu izraisošu skrejlapu izplatīšanu. Dienests no Valsts policijas (VP) ir saņēmis kriminālprocesu par iespējamu nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu saistībā ar skrejlapām, kas tika izplatītītas pirms sestdien Rīgas Rātslaukumā notikušā partijas Saskaņa mītiņa. Pasākums tika rīkots Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) atbalstam.

Latvijā aizliedz retranslēt Rossija RTR

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu uz trīs mēnešiem aizliegt retranslēt (arī izplatīt) programmu Rossija RTR Latvijas teritorijā, kā argumentu lēmumam minot šajā kanālā izskanējušo naida runu.

Gapoņenko stājas tiesas priekšā apsūdzībā par naida kurināšanu

Uzklausot Saeimas deputātu Eināra Cilinska (NA) un Gaida Bērziņa (NA) liecības, tiesa pirmdien sāka skatīt krimināllietu pret nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress (NK) vadītāju Aleksandru Gapoņenko par nacionālā naida kurināšanu, izmantojot sociālo tīklu Facebook. Kā liecinieks lietā tika aicināts arī deputāts Veiko Spolītis (Vienotība), taču viņš nebija ieradies bērna slimības dēļ.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide