Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

NATO

NATO valstis tēriņus aizsardzībai kāpinājušas jau piekto gadu pēc kārtas

NATO Eiropas valstis un Kanāda šogad ir palielinājušas savus aizsardzības izdevumus jau piekto gadu pēc kārtas, liecina jaunākais alianses ziņojums, kas publicēts jūnija beigās. Lai gan visas valstis tēriņus aizsardzībai lielākā vai mazākā mērā ir kāpinājušas, tikai sešas Eiropas valstis – Grieķija, Igaunija, Lielbritānija, Rumānija, Polija un Latvija – ir izpildījušas NATO prasību tērēt aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP). Vidējais Eiropas valstu rādītājs ir 1,58% no IKP, un tas beidzot ir pārsniedzis 2012. gada rādītāju, kad tēriņi bija 1,55%. Pēc tam sešus gadus izdevumi aizsardzībai bija zemāki. ASV joprojām var uzskatīt par alianses donorvalsti, jo arī šogad tās aizsardzībai tērē divreiz vairāk nekā Eiropa – 3,42% no IKP.

Stoltenbergs: Nav pazīmju, ka Krievija gatavotos ievērot INFT

Nekas neliecina, ka Krievija plānotu atjaunot dalību Līgumā par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), pēc NATO un Krievijas diplomātu tikšanās piektdien paziņojis alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Pabriks: NATO Krievijai jādod skaidrs signāls, ka militāra spēka izmantošana pret jebkuru Eiropas valsti būtu kļūda

Ja Krievija neatsāks ievērot Vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu līguma (INF) nosacījumus, NATO jādod skaidrs signāls, ka militāra spēka izmantošana pret jebkuru Eiropas valsti, jo īpaši NATO dalībvalsti, būtu liela kļūda, NATO Ziemeļatlantijas padomes aizsardzības ministru sēdē paudis Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

NATO ministri apstiprina kosmosa politiku

NATO pieņēmusi savu pirmo kosmosa politiku, radot bāzi tam, lai vērstos pret draudiem kritiski svarīgajai kosmosa infrastruktūrai, arī sakaru un navigācijas satelītiem, ceturtdien pavēstīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide