Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nodokļi

No nākamā gada ieviesīs vieglo automašīnu reģistrācijas nodokli

Ar mērķi novērst vecu un videi nedraudzīgu vieglo automašīnu reģistrēšanu Latvijā, no 2021.gada 1.janvāra plānots ieviest vieglo automobiļu reģistrācijas nodokli, paredz trešdien Ministru kabinetā (MK) atbalstītie grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.

Pagaidām risinājumu vēl nav

Līdz septembra beigām Labklājības ministrijai (LM) kopā ar sociālajiem partneriem ir jāizstrādā priekšlikums par minimālo sociālo iemaksu piemērošanas kārtību. LM valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece atzīst, ka pagaidām neskaidrību, kā atrisināt daudzus jautājumus, ir ļoti daudz, un pašlaik labu risinājumu daudzām nestandarta situācijām nav.

Kad pārmaiņu velns slēpjas detaļās

Jaunais koalīcijas piedāvājums nodokļu izmaiņu jomā ir daudz labāks par iepriekšējo, norāda Dienas aptaujātie eksperti. Tiesa, bažīgas gan ir pašvaldības, kurām paredzēts ieņēmumu sarukums.

Aktualizē nodokļu jautājumus

Lauksaimniecības nozare ir viena no tām, kuru Covid-19 ir ietekmējis ļoti niecīgi. No 35 000 lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozares uzņēmumiem Valsts ieņēmumu dienestā (VID) nodokļu pagarinājumu (PVN atmaksu) lūdza vien 200 uzņēmumu. To Dienai pēc tikšanās ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi stāsta Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Rosina samazināt sociālo nodokli, palielināt neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni un ieviest obligātu sociālo iemaksu

Jaunākais Finanšu ministrijas (FM) piedāvājums nodokļu reformas jomā paredz samazināt sociālo nodokli, palielināt diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas slieksni un ieviest obligātu minimālo sociālo iemaksu, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide