Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nodokļi

Atvieglojumu būs mazāk

Ieviests minimālais sociālo iemaksu apjoms darba ņēmējiem neatkarīgi no darba algas, būtiski palielināts nodokļu slogs mikrouzņēmumiem, likvidēts patentmaksāšanas režīms pašnodarbinātajiem, izmaiņas autoratlīdzību regulējumā – tās ir būtiskākās pārmaiņas nodokļu jomā, kas šogad skars gan iedzīvotājus, gan uzņēmējus. Savukārt pašvaldībām būs jāsamierinās ar proporcionāli mazāku īpatsvaru no iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem. Tas samazinās par pieciem procentiem līdz 75% par labu valstij, kurai nodokļa ieņēmumu daļa pieaugs līdz 25%.

Nākamajā gadā reorganizēs MUN režīmu

Pēc ļoti garām un asām debatēm Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, kas paredz mainīt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) maksāšanas kārtību. Likumprojekts iekļauts nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē. Par grozījumiem nobalsoja 57 deputāti, savukārt 32 politiķi balsoja pret.

Legālo slēgšana sekmēs ēnu sektoru

Latvijā azartspēļu kompāniju ieņēmumi no azartspēlēm šogad deviņos mēnešos samazinājušies par 45,3% salīdzinājumā ar 2019. gada attiecīgo periodu un bijuši 123,076 miljoni eiro, liecina Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas apkopotie dati. Straujākais kritums šogad deviņos mēnešos bijis ieņēmumiem no spēļu galdiem – par 64%, ziņo aģentūra LETA.

Nekustāmā īpašuma nodoklis un tā nākotne

Pēc vairākkārtējas lēmumu atlikšanas un vērtību iesaldēšanas šī gada vasaras vidū sabiedrības apspriešanai tika nodotas projektētās nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības. Ņemot vērā gan jauno metožu izmantošanu, gan novecojošo informāciju, kas bija izmantota pēdējai vērtību aktualizācijai, projektētās kadastrālās vērtības izrādījās ievērojami augstākas. Katra persona bez maksas var pārbaudīt prognozētās kadastrālās vērtības www.kadastrs.lv meklējot informāciju par konkrētu neklustamo īpašumu. Būtisks vērtību pieaugums ir paredzēts lauksaimniecības zemei visā valstī, dzīvokļiem un savrupmājām lielajās pilsētās un Pierīgā, kā arī komerciālajiem objektiem turpat, kas nozīmē būtisku nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide