Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Pārtikas un veterinārais dienests

Pieaug putnu gripas draudi; PVD uzsāk pastiprinātas pārbaudes

Ņemot vērā pieaugošos putnu gripas draudus Eiropā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina mājputnu turētājus nelaist mājputnus ārpus telpām vai nožogotām konstrukcijām, stingri ievērot biodrošību, nepieļaujot mājputnu kontaktu ar savvaļas putniem, kā arī atlikušajos ziemas un gaidāmajos pavasara mēnešos atturēties no mājputnu iegādes citās Eiropas valstīs. Vienlaikus PVD uzsāk pastiprinātas putnu novietņu, kā arī importa putnu gaļas pārbaudes, portālu Diena.lv informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Putnu gripa konstatēta arī Ungārijā

Ungārijā, Komaromas-Esztergomas reģionā, mājputnu novietnē, kurā tika turēti vairāk nekā 50 tūkstoši tītaru, konstatēta augsti patogēnā (H5N8 apakštipa) putnu gripa, portālu Diena.lv informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvji. Tādējādi līdz ar Poliju un Slovākiju, Ungārija ir trešā Eiropas Savienības dalībvalsts, kurā janvārī konstatēta bīstamā slimība.

Latvijas robežas tuvumā konstatē aitu un kazu bakas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) portālu Diena.lv informē, ka ir saņemta informācija, ka 18.decembrī Krievijas Federācijas Pleskavas apgabalā, Puškinogradas rajonā, 1 000 aitu lielā novietnē ir apstiprināta saslimšana ar aitu un kazu bakām.

Nepieciešamas stingrākas prasības

Pārbaužu laikā uzņēmuma SIA Baltic Restaurants Latvia virtuvē Pārtikas veterinārais dienests (PVD) konstatējis vispārējās higiēnas prasību pārkāpumus, tostarp arī trauku neatbilstību higiēnas prasībām. Novembra beigās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēma no PVD informāciju par masveida saslimšanas gadījumiem Liepājā. Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā SPKC apkopojis informāciju par vairākiem saslimšanas gadījumiem četros Liepājas uzņēmumos. Kopumā 116 personām konstatēti akūtas zarnu infekcijas simptomi, no kurām četras personas tika stacionētas.

Āfrikas cūku mēri mežacūkām konstatē retāk

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) mežacūkām šī gada desmit mēnešos ir konstatēts teju trīs reizes retāk nekā šādā pašā laika posmā pērn, liecina laboratorisko izmeklējumu rezultāti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide