Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pasaules Dabas fonds

Grūti laiki vairākām mūsu zivīm

Šajās dienās dažu labu Rīgas reklāmstabu sācis rotāt attēls, kas pirmajā brīdī vedina domāt, vai tik simtgadei par godu nav tikusi pārfilmēta latviešu filma Zvejnieka dēls – abas foto redzamās personas ir kā izkāpušas no filmā dzirdamās Jāņa Mediņa slavenās dziesmas Laša kundze bola acis Menca pilnā rīklē sauc: Nu tik gan būs dzelmē tracis, Zutis buti precēt brauc_. Tomēr, nē, par filmu te nav runas, lai gan ar dziesmā minētajām zivīm plakātam ir tiešs sakars: Pasaules Dabas fonds aicina sabiedrību pievienoties tā rīkotajai kampaņai Lai jūra čum un mudž un neizvēlēties veikalos un citās tirdzniecības vietās Baltijas jūras mencas un Eiropas zušus. Kā teikts fonda mājaslapā, nepirkt tādēļ, lai saglabātu šīs zivis arī nākamajām paaudzēm.

Pasaules dabas fonds: Zušu un mencu populācija ir nopietni apdraudēta

Pasaules Dabas fonds (PDF) aicina sabiedrību pievienoties kampaņai Lai jūra čum un mudž un neizvēlēties Baltijas jūras mencu un Eiropas zuti veikalos un citās tirdzniecības vietās, lai saglabātu šīs zivis arī nākamajām paaudzēm, liecina informācija fonda mājaslapā.

Lēnām, bet kļūstam apzinīgāki pret vidi

Ne viens vien pagājušā gada notikums vides jomā liecina, ka sabiedrība ir kļuvusi informētāka un aktīvāk paudusi savu viedokli. Aktualizēti vairāki dzīvnieku aizsardzības jautājumi un cilvēki apzinās dabas vērtības, tomēr vēl aizvien interešu aizstāvji gaida konkrētākus lēmumus un rīcību no valdības puses, lai notiktu reālas izmaiņas. Par padarīto pērn un paredzamo attīstību šogad Dabas Dienai stāsta biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Līva Siliņa un Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis.

Nākamgad Latvijā iedzīvotājiem piedāvās dabas aizsardzības brīvdienas

Nākamgad Latvijā iedzīvotājiem tiks piedāvāta alternatīva brīvā laika pavadīšanas iespēja - dabas aizsardzības brīvdienas, aģentūra LETA uzzināja Pasaules Dabas fonda (PDF) pārstāvniecībā Latvijā.Dabas aizsardzības brīvdienu projekts top sadarbībā ar Somijas un Igaunijas kolēģiem, kur šāda alternatīva brīvā laika pavadīšanas iespēja pastāv jau vairākus gadus un ir izveidojusies par sabiedrībā populāru kustību.

Pasaules Dabas fonds: Jauno Parīzes vienošanos nepieciešams laika gaitā padarīt vēl stiprāku

Jauno Parīzes vienošanos nepieciešams laika gaitā padarīt stiprāku, kā arī valdībām, atgriežoties no Parīzes klimata konference (COP21) sarunām, būs nepieciešams veikt virkni darbu, lai samazinātu emisijas, veicinātu pāreju uz atjaunojamiem energoresursiem, kā arī palīdzētu vismazāk aizsargātajām valstīm un kopienām, norāda Pasaules Dabas fonda direktors Latvijā Jānis Rozītis.

Himalajos atklātas 200 jaunas sugas, tostarp šķaudošais mērkaķis un staigājoša zivs

Nupat publicētā ziņojumā par Nepālas, Butānas, Dienvidtibetas, Mjanmas ziemeļu un Indijas ziemeļaustrumu reģionu dzīvo dabu iekļautas vairāk nekā 200 līdz šim nezināmas dzīvnieku un augu sugas, tostarp arī visai savdabīgi eksemplāri - mērkaķis, kas lietus laikā šķauda, un "staigājoša" zivs, vēsta The Guardian.

Ezerus apdraud spoku tīkli

Gaujas Nacionālā parka ilggadējais inspektors Māris Mitrevics, tautā saukts par Mitro, reiz izteicās, ka maluzvejnieki piekopj savu kaifu. Iespējams, tieši tas ir iemesls, kādēļ viņi izvēlas iet šo nelegālo ceļu. Tomēr tīra un sakārtota ekosistēma, droša vide kā cilvēkiem, tā zivīm ir iemesli, kādēļ maluzvejniecība aktīvi tiek ierobežota.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide