Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pedagogi

Lielās lietas skolotāja amatā

Cienīt skolotājus Danam Jurķim ģimenē mācīja jau bērnībā. Viņš ir viens no 35 nodibinājuma Iespējamā misija jaunā iesaukuma dalībniekiem un šā gada septembrī sāks mācīt angļu valodu Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā, kuru pats absolvējis tikai pirms trim gadiem. Dana nesenie skolotāji tagad būs viņa kolēģi, un jaunais vīrietis Dienai atzīst – lai arī satraukums par gaidāmo pieredzi ir, viņš ir apņēmības pilns skolēniem nodot tās vērtības un zināšanas, ko Danam devuši viņa pedagogi.

Jāzina īstie problēmas apmēri

Pedagogu profesijas izvēlē visbiežāk tiek pieminēts algas un prestiža jautājums. Esot jāceļ ne tikai atalgojums, bet arī skolotāja darba prestižs, lai motivētu jauniešus izvēlēties darbu skolā. Kamēr jautājumā par algu pielikumu skolotājiem nākas draudēt ar streiku, politiķi turpina atkārtot frāzi par prestiža celšanu, tomēr tas, kā tas būtu izdarāms, īsti skaidrs nav nevienam.

Pedagogi šogad vēl gaidīšanas režīmā

Pēc nepilnām divām nedēļām skolēni ar asteru pušķiem dosies pēc jaunām zināšanām. Vienlaikus šis mācību gads neiezīmējas ar lielām pārmaiņām un jaunumiem. Galvenokārt tiek turpināts iesāktais un dots laiks, lai pedagogi varētu sagatavoties kompetencēs balstītā mācību satura ieviešanai.

Bērnos rada ķīmijas dzirksti

Ķīmijas skolotāju Agnesi Freibergu Diena satiek pilī. Tās plašie gaiteņi ir skolēnu pilni, jo Jelgavas Valsts ģimnāzija patlaban atrodas Jelgavas pils telpās. Ar vēsturisku pieskaņu nav tikai pati ēka, bet arī ķīmijas kabinets un tā aprīkojums. Līdz būs pabeigta skolas ēkas renovācija, skolēniem un pedagogiem tam jāpielāgojas. Taču tas nav iemesls vecākiem žēloties, jo izglītības iestādē strādā izcili pedagogi, un Agnese ir viena no viņiem. Viņai izdodas iedegt ķīmijas dzirkstelīti bērnos un radīt izpratni, kāpēc konkrētās prasmes un zināšanas viņiem ir nepieciešamas.

Daļa Iespējamās misijas skolotāju pēc likuma nevar turpināt darbu skolā

Laura Riekstiņa-Zauska Rīgas Juglas vidusskolā pirmo gadu 5. un 7. klasei māca bioloģiju, lai gan vēl nesen bija redzama slimnīcas gaiteņos mediķa uzsvārcī. Skolā viņa nonākusi ar Iespējamo misiju (IM), bet nupat auditā secināts, ka viņa tur strādāt nedrīkst – medicīnas izglītība nav atbilstoša, lai mācītu bioloģiju. Līdzīga situācija ir arī citiem IM pedagogiem. Likums ir skaidrs – jāiegūst vajadzīgā izglītība, vai arī klases priekšā stāvēt nedrīkst. Taču rodas jautājums, vai šādu formalitāšu dēļ izglītības sistēma nepazaudē izcilus skolotājus, piektdien vēsta laikraksts Diena.

Anonīmā vēstulē aicina aktīvāk kritizēt Šadurski; pedagogi norobežojas

Šonedēļ virkne izglītības darbinieku un organizāciju vairākas reizes ir saņēmuši anonīmu elektronisku vēstuli, kurā pedagogi tiek mudināti aktīvāk kritizēt izglītības sistēmu un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darbu, kā arī izteikta ideja vākt parakstus par izglītības ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) demisiju.

Pedagogu algu reforma tagad vietvaru lauciņā

Nīcas vidusskolā mācās 191 skolēns, kas ir par septiņiem mazāk nekā pērn. Skolā strādā 33 skolotāji, un viņu vidējā alga par pilnu slodzi jeb vienu likmi – 30 stundām nedēļā – šogad ir palielinājusies par 11 eiro – no 689 eiro uz 700 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide