Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Pilsētvide

Velokašķis Čaka ielā

Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030. gadam paredz transporta infrastruktūras hierarhiju: gājējs–velobraucējs sabiedriskais transports–privātais autotransports. Pamatmērķis ir panākt, lai rīdzinieki izvēlētos braukt ar velosipēdu, ietu kājām vai izmantotu sabiedrisko transportu. Taču, šķiet, šobrīd nekas cits galvaspilsētas iedzīvotājus nešķeļ tik ļoti kā dažādie viedokļi par pagaidu velojoslu eksperimentu Marijas un Aleksandra Čaka ielā. Vajag vai nevajag? Tā ir laba, progresīva ideja vai, gluži otrādi, – muļķīga un nepārdomāta? Kuram taisnība?

Motivēt cilvēkus dzīvot Rīgas centrā

Ir pamats cerībām, ka Rīgas centrs sāks atdzimt, – intervijā Romānam Meļņikam saka Toms Andersons, Colliers International Pētniecības un konsultāciju departamenta direktors.

Dāņu arhitekts: Rīga tikai sākusi ieviest pirms 16 gadiem ieteiktās pārmaiņas

“Kaut kas ir risināts” un “redzu sākumu pārmaiņām” - tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes secina starptautiski atzītais dāņu arhitekts un pilsētplānotājs Jans Gēls, kuru pirms 16 gadiem pilsētas tēvi piesaistīja, lai izstrādātu ieteikumus par Rīgas attīstību, un kurš šomēnes atkal viesojās Latvijā.

Izsludina grantu konkursu 50 000 eiro vērtībā

No 5 aprīļa līdz 30. jūnijam ABLV Charitable Foundation programmā Jaunā Rīga biedrības un iestādes var iesniegt idejas Rīgas centra vides uzlabošanai kvartāla, pagalma vai ielas mērogā. Pieejamais līdzfinansējums 80% apmērā var sasniegt līdz 50 000 eiro. 

Privātiem auto pilsētā nav nākotnes

Arhitekts, pilsētu futūrists un Hārvarda universitātes Dizaina skolas profesors Ēriks Hovelers ir pārliecināts, ka nākotnes pilsētnieki savus resursus izmantos krietni kolektīvāk. Pēc pastaigas pa Rīgu viņš slavē mūsu galvaspilsētu par lietderīgo urbānās telpas izmantošanu.

Dzīvo tagad, maksā vēlāk

Rīga svešinieka acīm. Tūristi šeit ierodas galvenokārt tādēļ, ka vēlas redzēt Austrumeiropu ar visu tai raksturīgo neaprēķināmību un gūt apstiprinājumu savām klišejām

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide