Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Privatizācija

Atkal rosina otro privatizācijas vilni

Ar īpaši aicinātu ārvalstu ekspertu dalību un priekšlasījumiem pagājušās nedēļas piektdienā notika biržas Nasdaq Riga un a/s Prudentia organizēta diskusija Kā valsts uzņēmumu kotēšana biržā veicina ekonomisko izaugsmi?, kur galvenais akcents tika likts uz to, ka privātā kapitāla jeb investoru ienākšana valsts kapitālsabiedrībās veicināšot gan pašu uzņēmumu efektivitātes paaugstināšanos, gan arī valsts kopējās ekonomikas izaugsmi. Lai gan pasākuma rīkotāji šajā kontekstā ļoti pamanāmi izvairās lietot vārdu "privatizācija", tomēr teju visu ārvalstu ekspertu prezentācijās par privātā kapitāla piesaistes pozitīvajiem aspektiem pavīdēja tieši vārds "privatizācija".

Privatizācijai izmantoti 95,5% sertifikātu

Līdz 2016.gada 1.februārim privatizācijai izmantoti 107,36 miljoni sertifikātu, kas ir 95,5% no piešķirto sertifikātu skaita, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijas Juridiskajā departamentā.Namīpašumu un dzīvokļu privatizācijai izmantoti 38,01 miljons sertifikātu, uzņēmumu un citu īpašumu iegādei - 7,33 miljoni sertifikātu, kapitāla daļu (akciju) iegādei - 44,46 miljoni sertifikātu, zemes izpirkšanai un privatizācijai - 17,56 miljoni sertifikātu.

Lembergs: Pavisam sīki ieteikumi Sondorei–Kukulei

Apskurbuši no pēkšņi iegūtās varas, drīzvien pēc ārkārtas Saeimas vēlēšanām Zatlera Reformu partijas politiķi sabiedrībai atklāja savu galveno mērķi – privatizēt Latvijas brīvostas.

Privatizācijā izmantoti 95,2% sertifikātu

Līdz 2012.gada 1.februārim privatizācijā izmantoti 106,97 miljoni sertifikātu, kas ir 95,2% no piešķirto sertifikātu skaita, biznesa portālu Nozare.lv informēja Ekonomikas ministrijas Juridiskajā departamentā.

Par augstāko izglītību Latvijā

 Piektdien biju Jelgavā, kur ar citiem Saeimas deputātu kandidātiem uzrunājām LLU studentus. Rezultātā radās šādas satraucošas pārdomas par mūsu augstāko izglītību – ja nākamā Saeima nepratīs izkļūt no strupceļa, kurā mēs šobrīd atrodamies, mēs vispār varam palikt bez studentiem. Pasaule mums steidz garām!

Dombrovskis: šobrīd aktīvi tirgojam tikai "Parex banku"

Šobrīd valdībai nav nekādu privatizējamo uzņēmumu saraksta un pašreizējais krīzes laiks nav piemērotākais laiks uzņēmumu daļu pārdošanai, bet, finanšu tirgiem atkopjoties, jautājums par privatizāciju varētu būt darba kārtībā, intervijā _Latvijas Avīze _norāda premjers Valdis Dombrovskis. Šobrīd ir tikai viens uzņēmums, ko valdība aktīvi tirgo - Parex banka.

Nobremzē atsevišķiem politiķiem izdevīgās izmaiņas; Pilātei sajūk priekšlikumi

Pēc tam, kad divas Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātes Skaidrīte Pilāte un Baiba Rivža ceturtdien no rīta bija sapratušas, ka abu iesniegtie grozījumi Privatizācijas pabeigšanas likumā ir "nopietnāk jāizdiskutē", Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu nobalsoja pret abu iesniegtajiem grozījumiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide