Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Putnu vērošana

Pasaule vēro Latvijas ērgļus

Nebūs pārspīlēts, sakot, ka šajā pavasarī ne tikai Latvijas, bet visas pasaules uzmanību piesaistīja notikumi kādā Latvijas putnu ligzdā – par to ziņoja Latvijas mediji, ziņu aģentūra Reuters, mediji Krievijā, Indijā un Beļģijā.

Lai putnu vērošana izdotos. Ieteikumi veiksmīgai putnošanai kopā ar bērniem

Aprīlis tradicionāli ir putnu mēnesis, kad rosās ne tikai nometnieku sugas, bet arī mājās atgriežas "atpūtnieki" no siltajām zemēm. Rosās arī cilvēki – putnu mīļotāji –, steidzot dabā vērot spārnotās radības. Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka putnu vērošanai jābūt ne vien aizraujošai, bet arī putniem un cilvēkiem drošai nodarbei. Sākot īstenot Latvijā šī gada starptautisko projektu bērniem Dzīvais pavasaris, Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina iepazīties un ievērot tās sagatavotos ieteikumus, lai kļūtu par labu putnu vērotāju jau no mazotnes.

Nedēļas nogalē - Eiropas putnu vērošanas dienas

6. un 7.oktobrī ikviens interesents ir aicināts piedalīties Eiropas putnu vērošanas dienās, kuru laikā tiks rīkotas radošās darbnīcas un ekskursijas. Putnu vērošanas dienu mērķis ir veicināt informētību par putnu migrācijas skaistumu un tās galvenajiem varoņiem – putniem.6.un 7.oktobrī Ķemeru nacionālajā parkā tiks rīkotas ekskursijas, radošās darbnīcas Meža mājā, kā arī īpašs zosu skaitīšanas vakars – došanās uz zosu nakšņošanas vietām mazās grupās zinošu speciālistu vadībā.

Lielā putnu vērošana notiks 14.aprīlī

14.aprīlī kopā ar ornitologiem un dabas draugu Māri Olti ikviens interesents varēs kļūt par Lielās putnu vērošanas dalībnieku, piedaloties gājputnu vērošanas ekskursijās, dažādās izglītojošās aktivitātēs un putnu būrīšu meistarošanā. 

Šajā nedēļas nogalē Latvijā vēros un skaitīs putnus

1. un 2. oktobrī, Eiropas Putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch 2011 ietvaros, Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un Rīgā notiks 19 putniem veltīti pasākumi, kuros ikvienu dabas draugu aicina piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Tāpat kā citur Eiropā, šajās dienās arī aicinām Latvijas iedzīvotājus ziņot par novērotajiem putniem.

Aicina uz zosu skaitīšanas vakaru

Nedēļas nogalē, 1.oktobrī un 2.oktobrī, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina putnu draugus piedalīties Eiropas Putnu vērošanas dienu pasākumos. Visā Latvijā notiks 19 putniem veltīti pasākumi, arī Ķemeru nacionālajā parkā, kur 1.oktobra vakarā pirmo reizi tiks organizēts zosu skaitīšanas pasākums.

Pie Kaņiera ezera atklāts putnu vērošanas tornis

3.oktobrī  Ķemeru nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera tika atklāts putnu vērošanas tornis, ko dabas parkam dāvina uzņēmums Cemex.  Kaņieris ir viena no nozīmīgākajām putnu vērošanas vietām Latvijā  - šeit var novērot  vairāk kā 200 putnu sugas ( kopā Latvijā ir reģistrētas 342 putnu sugas)   Tā kā ezers ir cieši apaudzis ar niedrēm un citiem augiem, tad piekļūšana tuvu putniem bija apgrūtināta.  Tagad visu ezeru var pārredzēt no torņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide