Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgas brīvosta

Rīgas ostā pieaug autotransporta kravu plūsmas intensitāte

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, Rīgas ostā par 12 % palielinājusies ar autotransportu pārvadāto kravu plūsma, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Rīgas ostā stabils konteinerkravu apjoms

Rīgas ostā strādājošie konteineru termināli bija vieni no pirmajiem, kas jau šā gada sākumā, kad vīrusa epidēmija visspēcīgāk uzliesmoja Ķīnā, saskārās ar Covid-19 radītās globālās ekonomiskās krīzes ietekmi, jo lielākā daļa konteineru plūsmas Rīgas ostā, tāpat kā citur Eiropā, ir saistīta tieši ar šī reģiona kravām, informē Rīgas brīvostā.

Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgā

Ņemot vērā, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības mazināšanai ir noteikti starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi, ir apturēta arī Tallink līnijas prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu. Domājot par risinājumiem, kā šajā brīdī atbalstīt krīzes situācijā nonākušo ostas uzņēmumu, Rīgas brīvostas pārvaldē lems par iespēju uz laiku atbrīvot abus Rīgas ostā piespiedu dīkstāvē esošos Tallink līnijas prāmjus no ostas maksām.

Zeltiņš: Rīgas brīvostas darbību pēdējā laika notikumi nav ietekmējuši

Saeimas pieņemtie grozījumi regulējumā, samazinot valdes locekļu skaitu Rīgas brīvostā, kā arī ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) sankcijas, kas vērstas pret Ventspils brīvostu, Rīgas ostas darbību nav ietekmējuši, norādīja Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Eksperts: Brīvostas ir jāpārveido par kapitālsabiedrībām

Latvijas valdībai jāizmanto iespēja izbeigt politisku brīvostu pārvaldību, tās pārveidojot par kapitālsabiedrībām, aģentūrai LETA pauda Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide