Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +9 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Rīgas osta

Ugunsgrēkā cietušais kuģis Escape pietauvots Rīgas ostā

Ugunsgrēkā cietušais kuģis Escape pietauvots Rīgas ostā ceturtdien vēlu vakarā, un kuģa apkalpe patlaban veic pasākumus, lai atjaunotu kuģa sistēmu un mehānismu darbību, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Rīgas ostā būtiski pieaudzis pārkrauto konteinerkravu apjoms

Rīgas ostā aizvadītajā gadā, salīdzinot ar 2021. gadu, par 10% pieaudzis pārkrauto konteinerkravu apjoms, turklāt ostas lielākā konteineru stividorkompānija Baltic Container Terminal (BCT) 2022. gadā ir sasniegusi rekordaugstu kravu apgrozījuma rādītāju, par 16% pārsniedzot 2021. gadā iespēto.

Rīgas osta stiprina Latvijas un sabiedroto militārās mobilitātes kapacitāti

Aizvadītā gada nogalē Eiropas Komisija ir apstiprinājusi līdzfinansējumu diviem Rīgas brīvostas projektiem, paredzot nozīmīgas investīcijas ostas transporta infrastruktūrā, kas veicinās ne tikai ostas komerciālo darbību, bet vienlaikus palīdzēs pilnveidot Latvijas un sabiedroto militāro mobilitāti un valsts aizsardzības funkcijas. Apstiprinātie projekti ietvers gan ostas piestātņu infrastruktūras pilnveidošanu, gan pievadceļu pārbūvi un uzlabošanu, gan dzelzceļa infrastruktūras pārbūvi, gan arī ostas tehniskās flotes papildinājumu ar jaunu un daudzfunkcionālu transporta vienību.

Līdz šim lielākais darījums Rīgas ostā – investīcijas Spilves saules parkā

22. novembrī ar veiksmīgu rezultātu noslēdzās Rīgas brīvostas pārvaldes rīkotā izsole par teritorijas nomas tiesībām saules enerģijas parka attīstīšanai Spilves pļavās. Atklātā izsolē piedalījās trīs starptautiskas kompānijas, un sīvā konkurencē pēc 92 veiktiem vairāksolījumiem par tās uzvarētāju atzīts Lietuvas saules parku attīstītājs UAB Saules Graža. Izsoles uzvarētājam pēc līguma noslēgšanas ar Rīgas brīvostu turpmāko piecu gadu laikā būs jāveic saules parka un sadales infrastruktūras attīstība. Kopējās investīcijas parka izveidei pēc Rīgas brīvostas pārvaldes aplēsēm pārsniegs 90 miljonus eiro.

Zeps: Ostai jākļūst par solārās un ūdeņraža enerģijas tehnoloģiju centru

Ir noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvostas pārvaldes izsludinātajam atklātajam konkursam par teritorijas nomas tiesībām saules enerģijas parka attīstīšanai Spilves pļavās. Rīgas ostas teritorijā paredzēts izveidot lielāko saules paneļu parku Latvijā ar nominālo jaudu vismaz 100 MW un plānoto elektroenerģijas izstrādi vismaz 100 000 MWh gadā. Konkursā pieteikušies vairāki dalībnieki, visi – starptautiskas kompānijas vai to pārstāvniecības Latvijā, kas savā darbībā jau realizējušas lielapjoma saules parkus arī citviet Eiropā*.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide