Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rūdolfs Meroni

VID nobloķē Meroni pārvaldītā Latvijas Naftas Tranzīta kontus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) noteicis nodrošinājumus Rūdolfa Meroni kontrolētajam Latvijas Naftas Tranzītam (LNT). To skaitā apķīlāti gandrīz astoņi miljoni eiro kompānijas bankas kontā, uzzinājis LTV raidījums de facto. VID ne vien iesaldējis kontā esošo naudu, bet arī aizliedzis LNT izmantot kontus citās kredītiestādēs. VID pašlaik veic kompānijā auditu, un kā nodrošinājumus aprīļa sākumā noteikusi arī aizliegumus izmaiņu veikšanai komercreģistrā un ķīlu reģistrēšanai.

LTV: Ar Meroni saistīta kompānija iesūdz tiesā valdību

Ar advokātu no Šveices Rūdolfu Meroni saistīta kompānija Media Support nav mierā ar Latvijas valdības tai noteikto aizliegumu pirkt Radio SWH akcijas. Media Support iesūdzējusi Ministru kabinetu tiesā, noskaidrojis LTV raidījums de facto. Valdība vēl nav paspējusi noformēt savu pozīciju tiesā, taču koalīcijas partijas KPV LV līderis Artuss Kaimiņš kopā ar Media Support vadītāju nesen apmeklējis koncertu.

Ventbunkers nonāk advokāta Meroni kontrolē

Pusgadu pēc tam, kad Diena pavēra plīvuru, kas slēpa Šveices advokāta Rūdolfa Meroni režisētās komplicētās shēmas ar Ventspils tranzītbiznesa milža AS Ventbunkers akcijām, šie Latvijas valstij dārgi izmaksājušie darījumi ir noslēgušies. Par uzņēmuma vienīgo oficiālo labuma guvēju ir kļuvusi Austrijas iedzīvotāja Ursula Haranda, kura publiski tiek dēvēta par advokāta grāmatvedi.

Meroni varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās

Advokāts no Šveices Rūdolfs Meroni, kuram prokuratūra uzticējusi glabāt, iespējams, Aivara Lemberga ģimenei piederošo mantu, varētu būt kļuvis par vienīgo noteicēju lielākajās Ventspils tranzīta kompānijās, svētdien ziņoja LTV raidījums de facto. Meroni darbošanās likumību pašlaik pārbauda Valsts policija, izmeklējot kriminālprocesu par piesavināšanos un noziedzīgas naudas legalizāciju.

Tīmeklī skatāma filma Ietekmētājs par Meroni darbošanos Latvijas politikas "virtuvē"

Pāris dienas pirms 13. Saeimas vēlēšanām dienasgaismu ieraudzījusi žurnālista Anša Pūpola veidotā filma Ietekmētājs par Šveices advokāta Rūdolfa Meroni darbošanos Latvijas politikas aizkulisēs. Nupat Diena vēstīja, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde, izmeklējot kriminālprocesu par piesavināšanos un naudas atmazgāšanu, septembra beigās Meroni piemērojusi aizdomās turamā statusu.

Meroni aizdomās turamā statuss

Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP), izmeklējot jūlija beigās ierosināto kriminālprocesu par piesavināšanos un naudas atmazgāšanu, septembra beigās bēdīgi slavenajam Šveices advokātam Rūdolfam Meroni piemērojusi aizdomās turamā statusu, liecina Dienas rīcībā esoša informācija.

Neredzamā ietekme gaist, cilpa ap Meroni sāk savilkties

Lembergu ģimenes arestētās mantas glabātājs, Šveices advokāts Rūdolfs Meroni ir zaudējis savu ilggadējo neredzamo vairogu. Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde jūlija vidū sākusi kriminālprocesu par piesavināšanos un naudas atmazgāšanu. Lai gan pašam Meroni šajā kriminālprocesā nekāda statusa vēl nav, Dienas avoti tiesībsargāšanas iestādēs apliecina – tas ir tikai laika jautājums.

Atklājas jauna Meroni "shēma"

Bijušais Ventspils tranzītbiznesa milzis a/s Ventbunkers ne tikai jau divus gadus nav iesniedzis savas darbības pārskatus, bet, kā rāda Lursoft dati, arī slēpj savus patiesos labuma guvējus, tā ignorējot naudas atmazgāšanas apkarošanas normatīvos aktus. Šādai rīcībai ir savs racionāls pamats – kā rāda Dienas rīcībā nonākuši dokumenti, uzņēmums ir nonācis faktiskā Šveices advokāta Rūdolfa Meroni pārziņā, turklāt tā akciju "pirkuma" shēma īstenota, izmantojot paša uzņēmuma finanšu līdzekļus.

Meroni nonāk zem VID lupas

Latvijā bēdīgi slavenajam Šveices advokātam Rūdolfam Meroni, iespējams, nāksies skaidroties ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), turklāt par viņa aktivitātēm ieinteresējies arī kādas Latvijai draudzīgas valsts drošības dienests, liecina Dienas rīcībā esoša informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide