Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Senioru Diena

Labā priekšniecīte ar krampi

Par vecumu Vita Iesalniece joko: "Man ir piecdesmit astoņi." Nekas, ka cipariņi otrādi lasāmi, jo enerģiskās kundzes apgriezieniem reti kurš var turēt līdzi. Viņa ir piecstāvu dzīvojamās mājas vecākā, un iedzīvotāji pat dzirdēt negrib par citu kandidatūru. Kad Vita par to ieminas, cilvēki teic: "Nē, tad te nebūs kārtības. Prom tiksi tikai ar kājām pa priekšu."

Ar rūpēm par Dieva dārzu

Šķiet, pēc ilgajām maija lietavām zeme beidzot būs padzirdīta, un ceļā uz Aglonu mūs pavada zeltainas, pēc saules izslāpušas pieneņu pļavas. Salijusi zeme ir piepildīta un spēj dot, bet kāds ir piepildīts cilvēks?

Skolotājs. Ceļotājs. Kosmopolīts

"Uz skolēniem nav jāskatās no augšas. Vajag sēdēt krēslā tā, lai mūsu acis ir vienā līmenī, – patika gan man, gan viņiem," saka Valdemārs Opelts, pedagogs, kuru daudzi atceras vēl ilgi pēc mācību iestādes beigšanas. Vai iespējams nepieķerties cilvēkam, kurš aicina doties pārgājienā ar laivu, slēpēm vai velosipēdu, kurš velk sev līdzi kalnos, tuksnesī un pazemes alās?

Palīdzēs stiprināt imunitāti

Lai arī mūsu imunitāti ietekmē dažādi faktori, viens no svarīgākajiem ir sabalansēts, pilnvērtīgs uzturs. Tomēr ne visu nepieciešamajā apjomā mēs varam uzņemt ar uzturu, tādēļ ir svarīgi, konsultējoties ar savu ārstu vai farmaceitu, ikdienā iekļaut augstvērtīgus uztura bagātinātājus, kas var palīdzēt imunitātes stiprināšanai.

Jābūt ļoti modriem un kritiskiem!

Ar finanšu krāpšanām saistīto mēģinājumu skaits Latvijā ir dubultojies jau otro gadu pēc kārtas. Finanšu nozares asociācijas īstenotā eksperimenta rezultāti liecina, ka diemžēl krāpšanas mēģinājumiem atsaucas katrs desmitais uzrunātais. Arī senioriem jāzina par krāpnieku pielietotajām metodēm, lai steigas vai neuzmanības dēļ uz tām neuzķertos.

Nemāk ar labo roku kreiso ausi kasīt

Uz interviju Māris Reinbergs ierodas ar ziedu pušķi rokās. Vecā kaluma džentlmenis? Arī. Bet varbūt piemirsto vīrišķības izpausmi izprovocēju pati – ar komplimentu, kāpēc sarunai izvēlējos tieši viņu.

Katra diena ir kā Dieva dāvana

Ar juristi Larisu Vinogradovu iepazinos, strādājot Rēzeknes novada pašvaldībā. Smaidīga, vienkārša, satiekot cilvēku, viņa allaž centās pateikt kādu labu vārdu. Pagājušā gada rudenī pārsteigta uzzināju, ka Larisa jau dodas pensijā. Saņemot kolēģu apsveikumus, solīja kārtīgi atpūsties, taču nu jau ir atgriezusies darbā savā profesijā. Kur tad palika solījumi baudīt pelnīto atpūtu? Larisa smejas. "Es tā plānoju, jā, bet tur bija izveidojusies situācija, ka nebija, kas strādā. Jau teicu – cik man Dievs dos spēka, vēl pamēģināšu pastrādāt, bet tad lai meklē kādu jaunāku, kuru es labprāt apmācītu un ar kuru padalītos pieredzē."

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide