Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Senioru Diena

Pa sūru taku pie salda augļa

Laukos dzīvojošos, arī Eglonu Brūnu, pandēmija gandrīz neskar, viņš pastāsta: "Ceļos pirms pulksten sešiem, pavingroju un kopā ar Radio 2 atskaņoto nodziedu valsts himnu. Tad izstaigāju riņķi pa dārzu, apskatos, kā zaķi lēkājuši ap ābelītēm. Manējās tikai paosta, jo pamatā ir plūmjlapu ābeles, kas garaušiem negaršo."

Mērķus savai dzīvei var atrast vienmēr

"Pats svarīgākais cilvēkam ir tas, kas viņa galvā, – lai prot atrast mērķus dzīvei arī tad, kad jau ir aizgājis pensijā," uzskata Mudīte Paegle, ilggadējā Latvijas Radio žurnāliste, tagad Latvijas Radio Arodbiedrības priekšsēdētāja un jau vairāk nekā 20 gadu nevalstiskās organizācijas Sūrābele – biedrības bērniem ar invaliditāti un hroniskām slimībām – vadītāja.

Atvērtajam dzīve dāvā vairāk krāsu

Par dažiem līdzcilvēkiem mēdzam teikt – šie vienmēr kā kaķis nokrīt uz četrām kājām, no jebkuras situācijas rod izeju. Vēl viņus raksturo darba spars, apņēmība un optimisms.

"Pieņemšana" ir mūsu atslēgas vārds

Vienkārši ar kādu parunāt par dzīvi – arī šis ir viens no Covid-19 laika noslēgtās dzīves pārbaudījumiem, kad sabiedriskākam cilvēkam sociālo kontaktu un ārpus mājas gūtu emocionālo iespaidu trūkums atņem dzīvesprieku.

Īsta vērtība ir tikai paša nopelnītajam

Andri Lusti un viņa kundzi Silviju pazīstu diezgan sen. Ikreiz, kad Jaunajam Miltu teātrim, kuru 2007. gadā Ķekavā nodibināja viņu meita Līga Milta, ir pirmizrāde, vecāki ierodas to noskatīties. Ne reizi vien esmu pabrīnījusies, ka pēc tam abi seniori vēlu vakarā mēro ceļu atpakaļ uz Brenguļu pagastu. Tagad skaidrs, kāpēc: viņu aprūpē ir vairāki Šarolē tīršķirnes jaunlopiņi un vēl dažas dzīvas radības, kas no rīta jāpabaro un jāapkopj.

Nav jābremzē, ja ir jauda darīt

Uz jautājumu, vai nebūtu laiks dzīvot rimtāk, atbildi Aira Andriksone nevar noformulēt. Acīmredzot vēl nav pienācis laiks tādām pārdomām.

Dzīvē ir kā ar graudiem apcirknī

Man lāgā netīk, ja seniorus dēvē pamazināmajos vārdos. Izklausās mazliet bērnišķīgi. Tomēr ir izņēmumi. Ķekaviete Aina Saknīte – viena no tiem. Vietējie viņu citādi nesauc kā par Ainīti. Tāpēc, ka maza augumā? Jā. Bet arī apbrīnojami žirgta un saulaina, un no viņas burtiski staro labestība un mīļums. Vārds Ainīte vai Ainītis viņai piestāv, jo savos 86 gados ikdienas gaitās šiverē tik fiksi, ka pat jaunākiem ļaudīm atliek apbrīnā galvu nogrozīt. Meitas uzvārds un pēclaulību uzvārds viņai arī ir pamazināmajā formā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide