Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Senioru Diena

Aizejot pensijā, īsteno sapņus

Rēzeknes novada Lūznavas muižas parkā veco liepu un rožu dārza ielokā atrodas noslēpumains pasaku namiņš. Vasarās pie tā sienās iebūvētajām stropu skrejām dūkdamas laidelējas bišu saimes, bet namiņš vilināt vilina apmeklētājus atlaisties garšļaukus uz mīkstajiem soliem, izjust tā spēcinošo auru, ieelpot medus un vaska dziedinošo smaržu. Bišu namiņu pirms trim gadiem, aizejot pelnītā atpūtā, uzmeistaroja bijušais Lūznavas pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Špeļs. Aiziešana pensijā ņiprajam kungam nenozīmē dīku atpūtu, bet gan iespēju nodoties radošām nodarbēm, īstenojot savus sapņus. "Vai tad pensionāri lai guļ uz dīvāna, atpūšas un savas kaites skaita? Nē, tas nav priekš manis!" strikti nosaka Vladimirs Špeļs.

Raibi rūtaina dzīve. Kā gobelēns

Šopavasar Ķekavas kultūras nama rokdarbnieču kluba Labieši dalībnieces apciemoja vienu no savām ilggadējām amata meistarēm Zentu Veisu Ķekavas Ozolkalnos. Šai tradīcijai ir pat nosaukums: Zentas Veisas pūra vēdināšana. Bet nākampavasar, atzīmējot šī stāsta varones 90. dzimšanas dienu, Ķekavas Novadpētniecības muzejā iecerēta viņas darbu izstāde.

Vajag jēgpilni aizpildīt sev atvēlēto laiku

Jautāju Voldemāram Hermanim par to, kas pēdējā laikā sagādājis vislielāko prieku. Viņš atbild: augusta vakars Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas Auču mājā Lielupes krastā, kur koncertu sniedzis Inta Teterovska jauniešu koris Balsis. Tas noticis tajā pašā dienā, kad Jaunsvirlaukas skolas bijušie skolnieki un novadnieki bija pulcējušies pie skolas piemiņas akmens. Tāda tradīcija iedibināta kopš 2004. gada.

Lai Ziemupei nepārvelk svītru

"Pie ieejas, lūdzu, paņemiet pa olītim, ko ieliksiet sētuvītē – lai zinām, cik apmeklētāju Jūras mājā pabijis," mudina Vērgales pagastā pirms gada atklātās Senlietu krātuves un tūrisma informācijas centra saimniece Daina Vītola.

Atver durvis uz zināšanām

Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Veronikai Dundurei šis jau bija 48. pirmais septembris, taču viņā joprojām labi saredzama jaunā, gaišmatainā skolotāja, kas pirms gandrīz pusgadsimta atnāca uz Nautrēnu vidusskolu, lai tajā paliktu.

Aizbēgt no vecumdienām

''Dzīve nav barjerskrējiens. Dzīve ir maratons.'' Šāds uzraksts rotā vienu no krekliņiem, ar kuru skrien jūrmalnieks Indulis Jansons. Vēl pirms dažām nedēļām viņš piedalījies 10 kilometru skrējienā Kuldīgā un cenšas neizlaist nevienu no organizētajām skriešanas sacīkstēm. Tiesa, maratonus viņš vairs neskrien, skrien pusmaratonus. Kā pats smej – galvenais esot noskriet distanci tā, lai sejas izteiksme finālā nebūtu galīgi skāba.

"Ciparnieks" ar iedzimtu radošumu

Maruta Kārkliņa vēl gribētu iemācīties jāt ar zirgu un slidot. SUP dēli enerģiskā seniore jau izmēģinājusi!

Zvaigžņu gaisma skan kā blūzs

Ar Andri Bumbieri sēžam telpā, kur atrodas divas basģitāras. Nav brīnums – šis instruments viņam blakus ir gandrīz pusgadsimtu. Kopš tā brīža, kad puika pirmoreiz izdzirda muzicējam bītlus. Runājam par dzīvi, par latviešu estrādes mūziku, par Latviju politiskajos vējos un par to, ka astronoma Keplera planētu "gamma" veido līdzību ar blūza gammu.

Lai nepazaudētu vērtības

Ja kādā tūristu iecienītā vietā pamanāt izteikti smaidīgu pāri labākajos gados un vīrietim kaklā ir kārtīgs fotoaparāts, tie, visticamāk, ir lielvārdieši Dzintra un Aivars Troskas. Ceļošana kopš jaunības ir abu kopēja sirdslieta. Aivars turklāt paplašina redzesloku, ienirstot virtuālās vides un foto/video pasaules dzīlēs. Viņa fotogrāfijas iekļautas grāmatā Mana un tava Lielvārde.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide