Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Skandināvija

Jāturpina attīstīt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība. Saruna ar Norvēģijas vēstnieku Latvijā

"Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību, kas šobrīd ir ciešāka un daudz svarīgāka nekā jebkad agrāk, nešaubīgi ir vērts pieminēt atsevišķi." Par Viņa Karaliskās Augstības Norvēģijas kroņprinča Hokona un Viņas Karaliskās Augstības kroņprinceses Metes Māritas gaidāmo ierašanos Latvijā, kā arī abu valstu politiskajām un ekonomiskajām attiecībām ar Steinaru Ēgilu Hāgenu, Norvēģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā, sarunājas Andis Sedlenieks.

Zanders: Vai politiķiem atslēgts internets?

Tas esot patiess gadījums: reiz argentīniešu literatūras klasiķis Borhess, braucot taksī, šoferim paskaidrojis, ka, būdams akls, viņš pats saviem spēkiem neko lasīt nevar. Kā, brīnījies taksometra vadītājs, pat avīzes nevarat?! Paliksim pie versijas, ka šofera izbrīna iemesls bija pārliecība, ka prese piedāvā tik vienkāršu, plakātisku lasāmvielu, ka to jau pat cilvēks ar vāju redzi var "sagremot".

Aviosabiedrībai SAS atlikusi pēdējā iespēja izvairīties no bankrota

Šīs nedēļas sākumā Skandināvijas aviosabiedrība Scandinavian Arlines jeb SAS (vai pareizāk – holdingkompānija SAS AB) publiskoja savu kārtējo restrukturizācijas jeb taupības pasākumu plānu, kura ietvaros paredzēts ietaupīt trīs miljardus Zviedrijas kronu (apmēram Ls 247,8 miljoni), kā arī pārdot aktīvus par aptuveni tādu pašu summu. Vienlaikus šis restrukturizācijas plāns ir lidsabiedrības pēdējā cerība šī vārda tiešajā nozīmē, jo gadījumā, ja tas izgāzīsies, SAS bankrots ir neizbēgams.

Teju puse Ziemeļvalstu iedzīvotāju atbalstītu vienotas valsts izveidi

Teju puse dāņu, somu, norvēģu, zviedru un īslandiešu vēlētos, lai viņu valstis apvienotos vienotā federatīvā valstī, liecina otrdien publiskotā sabiedriskās domas aptauja.Lūgti izteikt viedokli par vienotas Ziemeļvalsts izveidi, 11% apjautāto atbildēja, ka pret šādu ideju noskaņoti "ļoti labvēlīgi", bet 31% norādīja, ka pret to izturētos "labvēlīgi", secināts pēc Ziemeļu padomes pasūtījuma veiktajā pētījumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide