Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Skolotāji

Trīs modeļi pedagogu algām

No nākamā mācību gada 1. septembra plānots ieviest jaunu pedagogu darba samaksas aprēķina modeli, atsakoties no iepriekšējā «nauda seko skolēnam». Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā trīs iespējamos variantus. Nozarē strādājošie uzteic IZM vēlmi uzturēt dialogu ar visām iesaistītajām pusēm, taču pašus modeļus vērtē kritiski, norādot, ka kapitālu izmaiņu tajos nav un iepriekšējais princips joprojām saglabā savas pozīcijas.

Uz skolu jebkurā gadījumā

Viedokļi par to, vai līdz rudenim izdosies sasniegt 80% pedagogu vakcinācijas aptveri, kas varētu būt priekšnoteikums, lai varētu atsākt mācības klātienē, ir atšķirīgi. Pašlaik vakcinēti ir 54% pedagogu – 42% pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošo, 57% vispārējās izglītības iestāžu skolotāju un 74% augstskolu mācībspēku.

Kādas spējas un prasmes tiek meklētas jaunajos skolotājos?

Lai skolotāju darbam piesaistītu pašus spējīgākos dažādu jomu profesionāļus, ir nepieciešams skrupulozi izvērtēt pretendentu zināšanas, pieredzi un motivāju strādāt ar bērniem. To jau otro gadu dara Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte kopā ar nodibinājumu Iespējamā misija, īstenojot projektu Mācītspēks, kura ietvaros simt topošajiem skolotājiem tiks nodrošināta nepieciešamā izglītība un praktiskās mācības.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide