Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 23. marts
Mirdza, Žanete, Žanna

Skolotāji

FOTO: Konkursā noskaidroti Latvijas labākie skolotāji – Ekselences balvas laureāti

Otrdien, 1. novembra vakarā, svinīgā ceremonijā Ekselences balvas un stipendijas 1400 eiro apmērā saņēmuši valstī profesionālākie skolotāji, kuru sniegumu divās atlases kārtās novērtēja kā skolēni, vecāki un kolēģi, tā arī izglītības eksperti un uzņēmēji. Par labāko bioloģijas skolotāju atzīta – Lāsma Krastiņa no Bauskas Valsts ģimnāzijas, par fizikas – Kārlis Daģis no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, ķīmijas – Sandra Ziemele no Līvānu 1. vidusskolas, matemātikas – Liene Purgaile no Rīgas Franču liceja, bet Ekselences balvu kā labākais vācu valodas skolotājs saņēma Kirils Soklakovs no J.G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas.

Profesija ar zeltainu maliņu

Skolotāju diena pie mums tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā, taču, piemēram, Igaunijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Kanādā, tas notiek 5. oktobrī, kas ir arī starptautiskā Skolotāju diena.

Georgs Rubenis: skolotāja man iemācīja klausīties un sadzirdēt

Kad es mācījos skolā, es biju diezgan radošs skolēns, man patika dažādi izpausmes veidi, un tie ne vienmēr bija tādi, ar ko skolas vadība un administrācija varēja sadzīvot. Man patika joki. Man patika pārbaudīt lietas un … robežas.

Iekļaujoša skola – Latvijas izglītības sistēmas nākotne

Jaunais mācību gads ir sācies! Citam tas ir sākums kaut kam jaunam un sen gaidītam, citam turpinājums mokošam procesam, kurā beigas gaida gan skolēni, gan vecāki. Atbilstoši normatīvajiem aktiem visiem bērniem Latvijā pamatizglītība ir obligāta, kas nozīmē, ka bērnam ir jāapmeklē skola neatkarīgi no viņa veselības stāvokļa vai invaliditātes. Kāda situācija ir patiesībā? Vai bērniem ar speciālajām vajadzībām ir iespēja apmeklēt skolu?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide