Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +9 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Skultes LNG termināls

Nesteigties ar kategoriskiem spriedumiem

Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas izpilddirektors Gunārs Valdmanis intervijā Rūtai Kesnerei (LETA) uzsver, ka Latvijai nevajadzētu būt par reģiona bezbiļetnieku.

Terminālis ir vitāla nepieciešamība, nevis iegriba

Ilgtermiņā primārais risinājums Latvijas enerģētiskās neatkarības nodrošināšanai ir savs sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālis, taču, lai šo projektu īstenotu, nepieciešams valsts atbalsts.

Skulte LNG Terminal: aicinām neizgāzt LNG termināļa būvniecību

Ar ļoti nepatīkamu pārsteigumu otrdien uzzinājām, ka Ministru Kabinetā tika noraidīts iesniegtais piedāvājums Skultes LNG termināļa attīstībai. Mūsu skatījumā tā ir valdības tuvredzīga rīcība, domājot par Latvijas enerģētisko neatkarību un diversificējot gāzes piegādes iespējas no Krievijas Gazprom. Kā noraidījuma iemesls publiski tika minēts pārmērīgās garantijas, ko attīstītājs esot prasījis no valsts. Skultes termināļa pārstāvji norāda, ka tā ir dezinformācija.

Skultes priekšrocība jāizmanto

Lai Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa izveidei varētu durt zemē lāpstu, vēl ir nepieciešama dažu mājasdarbu izpilde, no kuriem būtiskākie ir tehniskie risinājumi pieaugošo izmaksu samazināšanai, kā arī valdības lēmums par šādas ieceres atbalsta formu.

Premjers neizslēdz, ka LNG termināli varētu būvēt valsts

Ja Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa attīstītāji vai stratēģiskais investors prasīs valstij neadekvātas garantijas, tad nav izslēgts, ka termināli varētu būvēt pati valsts, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Skultes LNG termināļa attīstītāji atraduši stratēģisko investoru

Skultes sašķidrinātā dabasgāzes (LNG) termināļa attīstītāji AS Skulte LNG Terminal ir atraduši stratēģisko investoru un iesnieguši valdībā priekšlikumu ar vēlamajām sadarbības formām, pastāstīja Skulte LNG Terminal ģenerāldirektors Renārs Miķelsons.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide