Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Slimnīcas

Naudas atgūšanu padarīs vieglāku

Kopīgi ar Nacionālās veselības dienestu (NVD) Valkas novada dome ir izstrādājusi atvieglotu kārtību, kādā Valkas novada iedzīvotāji varēs saņemt atmaksu par Valgas slimnīcā izmantotajiem pakalpojumiem. Valkas pašvaldība aicina iedzīvotājus, izvēloties, kur saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, izvērtēt un ņemt vērā, ka Valgas slimnīca ne tikai atrodas tuvāk nekā Vidzemes slimnīca Valmierā, bet tajā ir pieejams plašāks pakalpojumu klāsts. Iedzīvotājiem, kas izvēlēsies saņemt medicīnisko palīdzību Valgas slimnīcā, jārēķinās, ka sākotnēji par saņemtajiem pakalpojumiem būs jāmaksā pilna cena, un jāzina arī tas, ka visu samaksāto summu valsts nekompensēs.

Asociācija: Anesteziologu trūkums Latvijā ir ļoti jūtams

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2018. gadā Latvijā bija 299 praktizējoši anesteziologi-reanimatologi, kas, salīdzinot ar ārstiem citās specialitātēs, ir salīdzinoši daudz. Tomēr Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Iveta Golubovska portālam Diena.lv norāda, ka anesteziologi Latvijā trūkst un it īpaši tas ir jūtams reģionos.

Daugavpilī operācijas jāatliek

Daugavpils reģionālajā slimnīcā šovasar akūti trūkst anesteziologu un reanimatologu, tādēļ pašreizējais iestādes valdes loceklis Grigorijs Semjonovs nolēmis līdz 1. septembrim apturēt plānveida operācijas slimnīcā. Par to viņš nedēļas sākumā ar sociālā tīkla Facebook palīdzību informēja sabiedrību. Jautāts, kas liek domāt, ka līdz septembrim izdosies nodrošināt vajadzīgo speciālistu skaitu, Semjonovs Dienai atzīst, ka pēc ieraksta jau pieteikušies vairāki ārsti, kuri gatavi palīdzēt Daugavpils slimnīcai. Līdz ar slimnīcas iekšējās darbības reorganizāciju neatliekamās palīdzības sniegšanai iestāde iecerējusi piesaistīt speciālistus, kas jau iepriekš strādājuši Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Atbalsts saņemts arī no pašvaldības.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide