Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Valsts budžets

Izmaiņas nodokļos un algās

Ministru kabinets (MK) otrdien bez ļoti garām diskusijām pauda atbalstu 2021. gada valsts budžeta ietvaram, deficītu paredzot 1,118 miljardu eiro jeb 3,9% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Budžetā cita starpā paredzēts palielināt minimālo algu, un atalgojuma pieaugums sagaidāms arī vairākās nozarēs. Tāpat izmaiņas gaidāmas vairākos nodokļos.

Nākamajā gadā valsts budžeta deficīts plānots 3,9% apmērā no IKP

Nākamajā gadā valsts budžeta deficīts plānots 1,18 miljardi eiro jeb 3,9% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), izriet no izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtā Finanšu ministrijas (FM) ziņojuma par priekšlikumiem valsts budžeta ieņēmumiem un izdevumiem 2021.gadam un ietvaram 2021.-2023.gadam.

Vieni iegūst, citi zaudē

Lai gan Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē valdība un sociālie partneri konceptuāli vienojās par 2021. gada budžeta projektu un ar to saistītajām nodokļu izmaiņām, tomēr neskaidrību un potenciālu domstarpību vēl ir gana daudz.

Reirs: Papildu finansējuma iespējas 2021.gada budžetā ir izsmeltas

Paredzot papildu finansējumu neatkarīgajām institūcijām, kā arī mediķu un pedagogu algu celšanai, 2021.gada budžetā nav papildu līdzekļu citu nozaru prioritārajiem pasākumiem, trešdien valdības un sociālo partneru veidojošā Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide