Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valsts budžets

Pagaidām iztiek bez kareivīguma

Valsts iestāžu prioritārie pieprasījumi nākamā gada budžetā veido teju vienu miljardu septiņsimt tūkstošus eiro. Finanšu ministrijas piedāvātā fiskālā telpa ir 300 miljoni eiro.

Dažiem grib lielāku vienlīdzību

"Budžeta veidošanas sarunu laikā aktualizēšu piedāvājumu ieviest terminētu samazināto PVN nozarēs, kuras Covid-19 pandēmijas radītās krīzes dēļ cietušas visvairāk – izmitināšanas pakalpojumu, ēdināšanas un iekštelpu sporta nozarēs strādājošajiem uzņēmumiem," paziņojis ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA). Viņš piedāvā minētajām nozarēm samazināt PVN līdz 5%, kas būtu spēkā divus gadus. Jāatgādina, ka viesmīlības nozare (izmitināšana un ēdināšana) jau kopš pandēmijas sākuma ir iestājusies par samazinātu PVN, taču līdz šim dzirdīgas ausis politiķos nav atradusi. Arī vairums aptaujāto ekonomistu ir bijuši noraidoši.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 220 miljonus eiro izdalīs būvprojektiem

Politiķi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nolēmuši atvēlēt papildu 220 miljonus eiro, lai sildītu ekonomiku ar ceļu un ēku būvniecību. Šis koalīcijas politiķu lēmums ir daļa no vienošanās par 500 miljonu eiro sadali neparedzētiem gadījumiem, kur 182 miljoni tika ģimenēm ar bērniem, bet 100 miljoni – pensionāriem, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide