Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Valsts ieņēmumu dienests

VID uziet vairāk nekā 7 miljonus nelegālo cigarešu no AAE

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Muitas pārvaldes amatpersonām, veicot muitas kontroli no Apvienoto Arābu Emirātiem (AAE) sūtītā jūras konteinerā, novērsa 7 350 000 cigarešu kontrabandu, portālu Diena.lv informēja dienestā.

Kontrabandu īsteno starptautiskā organizētā noziedzība

Muita pastiprina kontrabandas apkarošanu, mazinot arī iekšējos riskus – sarunā ar Guntaru Gūti pauž Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

VID darbinieki klātienē ieradušies pie tautiešiem Lielbritānijā

Valsts Ieņēmuma dienesta (VID) Muitas pārvaldes darbinieki ieradušies Lielbritānijā klātienē tikties ar emigrācijas tautiešiem un uzņēmējiem. Daugavas Vanagu fonda Londonas namā svētdien un pirmdien skaidro, ka pēc Brexit būs jauni pienākumi Latvijā maksāt nodokļus un muitas nodevu, - vēsta LNT Ziņas.

Valsts kontrole: VID jākļūst iedzīvotājiem draudzīgākam

Pērn gandrīz 70,5 tūkstoši nodokļu maksātāju savlaicīgi nesaņēma iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus tādēļ, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) neizmanto tā rīcībā esošo informāciju. Tāpat gandrīz piecarpus tūkstošiem pensionāru ar invaliditāti jau vairākus gadus tiek kavēta pensiju izmaksa pilnā apmērā tādēļ, ka valsts iestāžu nekvalitatīvas savstarpējās sadarbības dēļ netiek automātiski piemēroti nodokļu atvieglojumi. Bet birokrātisku un nesaprotamu barjeru dēļ labticīgi patentmaksātāji kļūst par likuma pārkāpējiem, paši to pat nenojaušot. Šāda aina atklājās Valsts kontroles (VK) veiktajā saimnieciskā gada pārskata revīzijā, turklāt tāda konstatēta ne pirmo gadu.

Ieķīlāta arestētā manta

Kļūst skaidrāki iemesli, kuru dēļ Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētie uzņēmumi Latvijas naftas tranzīts un Ventbunkers savus darbības pārskatus par 2016. un 2017. gadu iesniedza tikai nesen, pēc Valsts ieņēmumu dienesta ultimāta. Tie atklāj ne tikai auditoru bažas par pazudušiem desmitiem miljonu eiro, bet arī, pēc visa spriežot, nelikumīgu rīcību ar mantu, ko Meroni glabāšanā pirms vienpadsmit gadiem, sākot Aivara Lemberga kriminālprocesu, nodeva Ģenerālprokuratūra.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide