Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +17 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Vientulība

Ar vientulību sirgstošie var aplipināt arī citus

Čikāgas universitātes psihologi apgalvo, ka vientulība atgādina infekcijas slimību, kas var izplatīties uz citiem cilvēkiem. Pie šāda secinājuma zinātnieki nonāca liela mēroga pētījuma rezultātā, kurā bija iesaistīti vairāk nekā 5 tūkstoši cilvēku. Analizējot attiecības starp cilvēkiem psihologi konstatēja, ka vientuļi cilvēki, zaudējot sociālo kontaktu, ar laiku pāriet uz perifēriskām attiecībām, turklāt "inficē" draugus ar vientulība sajūtu.

Vientulība var būt lipīga

Ja viens cilvēks grupā sāk justies vientuļš, šī sajūta izplatās arī starp pārējiem grupas locekļiem, liecina ASV veikta pētījuma rezultāti. Desmit gadu garumā sekojot līdzi 5100 cilvēku dzīvei un viņu sociālajiem kontaktiem, ASV pētnieki secināja, ka vientulība var būt lipīga un tai ir tendence pāriet pie citiem cilvēkiem, virzoties uz sociālā tīkla perifēriju. «Perifērijā cilvēkiem ir mazāk draugu, un vientulības dēļ viņi zaudē arī tās dažas saites, kas tiem ir,» atzina pētījuma autors un Čikāgas Universitātes psihologs Džons Kačopo.

Cilvēki sūdzas par vientulību

Biedrības Skalbes organizētajā akcijā Runā par sevi, runā ar mums visvairāk cilvēki stāstījuši par atstumtības sajūtu, šodien informēja biedrības direktore Dace Beināre. Pēc viņas stāstītā, cilvēki visbiežāk jūtas atstumti un vientuļi, kā arī informē par to, ka negūst atbalstu situācijās, kad ir zaudējuši tuviniekus vai arī ja ģimenē ir cilvēks ar garīga vai fiziska rakstura nopietnām slimībām.

Izglītota sieviete - garāks mūžs vīrietim

Vīriešiem, kuru partnerei ir tikai vidējā izglītība, ir īsāks mūžs nekā tiem, kam līdzās sieviete ar augstāko izglītību, liecina BBC publicētais zviedru zinātnieku pētījums. Pētnieki to skaidro ar labi izglītotu sieviešu spēju labāk izprast, kā nodrošināt veselīgu dzīvesveidu ģimenē, kā arī spēju motivēt savu vīrieti laikus griezties pie ārsta, sportot un ēst veselīgi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide