Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atis Rozentāls

Nemainīgi turas pie savām vērtībām(13)

Atšķirībā no dažām citām valdības koalīcijas partijām, kas iemīļojušas citēt Raini un aicina uz pārmaiņām, Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK (NA) sestdien kongresā izvirzīja devīzi Ar stipriem pamatiem, un īpaši jau debatēs izskanēja neapmierinātība ar to, kas notiek Latvijā un arī pasaulē, solot turēties pie saviem pamatprincipiem.

Pasakas pieaugušajiem

Kaimiņvalsts opernamos Gaetāno Doniceti operas iestudē tradicionālā, pat konservatīvā manierē, savukārt Igaunijas Nacionālās operas baleta trupa izdejo Saules karaļa Luija XIV biogrāfiju

Bez sabiedrības līdzdalības nevar(5)

Lielākā daļa – 67% – Rīgas iedzīvotāju vēlētos, lai pašvaldības dome biežāk noskaidrotu viņu viedokli, bet tikai 35 procenti uzskata, ka Rīgas domes vadība šajā viedoklī ieklausītos.

Krīt un ceļas pilsētas un priekškari. Berlīnē viss notiek

Viens no piesātinātās Berlīnes kultūras dzīves spilgtākajiem notikumiem šoruden – Aināra Rubiķa diriģētā un Berija Koska iestudētā Kurta Veila opera Mahagonijas pilsētas spožums un posts Berlīnes Komiskajā operā

Turpina sarunas par nākotni(5)

Rīgas domes caurlaižu skandāls, kas beidzās ar Jura Pūces (LA) atkāpšanos no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra krēsla un Rīgas domes frakcijas šķelšanos, iedragāja līdzšinējo apvienības Attīstībai/Par! biedru ticību, ka arī nākamajās Saeimas vēlēšanās partija Latvijas attīstībai (LA) un Kustība Par! varētu startēt ar kopīgu sarakstu. Tomēr, kā Dienai apstiprināja abos politiskajos spēkos, sarunas turpinās, un oktobrī tās varētu rezultēties ar lēmumu.

Vajag uzrunāt, nevis pierunāt(3)

Daugavpilī ar vakcinēšanos nav nemaz tik traki, kā izskatās pēc statistikas, ir pārliecināti tie, kas iesaistīti šai procesā.

Ar līdzgaitnieku meklēšanu nesteidzas

Kaut arī līdz Saeimas vēlēšanām vēl ir apmēram gads, dažādas aktivitātes liecina, ka gatavošanās tām norit pilnā sparā. Partijas pakāpeniski arī pauž attieksmi pret iespējām veidot apvienības vai sadarboties savā starpā pēc vēlēšanām. Diena vaicāja vairāku politisko spēku pārstāvjiem par viņu pašreizējiem plāniem, kas gan vēl ir samērā nekonkrēti un izvairīgi. Tomēr dažas tendences iezīmējušās visai skaidri.

Jau divus mēnešus kopā

Aprit tieši divi mēneši, kopš pašvaldības sākušas strādāt jaunajās robežās, ievēlot savu vadību. Sākot darbu, netika slēpts, ka ir ļoti daudz nezināmā un varētu rasties dažādi sarežģījumi, risinot līdzšinējo novadu apvienošanas tehniskās un organizatoriskās problēmas.

Drīzāk labas gribas žests(1)

Valsts līdz šī gada 31. decembrim turpinās finansēt līdz 75 eiro no pabalsta, ko pašvaldības izmaksā Covid19 krīzes skartajiem iedzīvotājiem. Par to Saeima nobalsoja trešdien, 4. augustā, galīgajā lasījumā pieņemot par steidzamiem atzītos grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Iepriekš bija noteikts, ka pabalstu saistībā ar Covid-19 var saņemt līdz 30. jūnijam. Tiesa, Dienas aptaujāto pašvaldību pārstāvji atzīst, ka šī veida pabalstu iedzīvotāji neprasa un daudz vērtīgāks būtu valsts līdzfinansējums citos gadījumos.

Mazais, bet spītīgais novads

Varakļānu novads pēc Satversmes tiesas sprieduma netika pievienots Rēzeknes novadam, taču nepiepildījās iepriekšējā sasaukuma deputātu, kā arī daudzu iedzīvotāju paustā vēlme pievienoties Madonas novadam. 11. septembrī Varakļānos ievēlēs domi ar 15 deputātiem, kas ir vairāk nekā līdz šim, bet, cik ilgi tā strādās un kāda būs novada nākotne, pašlaik grūti prognozēt.