Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Rīgas cirks dodas pilsētā

Rīgas cirks klajā laiž interaktīvu orientēšanās piedzīvojumu Rīgas vēsturiskajā centrā – projektu Cirks pilsētā. Digitālā izrāde bez maksas pieejama rīdziniekiem un pilsētas viesiem jebkurā diennakts laikā.

Izsludināta ISSP Jauniešu skola – ievads fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē pusaudžiem

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP Skola no 5. oktobra pirmo reizi piedāvā programmu fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē, kas īpaši veidota jauniešiem vecumā no 11 līdz 17 gadiem. ISSP Jauniešu skola gada garumā aicinās pusaudžus radoši iepazīt fotogrāfiju un tās plašos izmantošanas veidus, kā arī apgūt attēlu veidošanas pamatprasmes fotogrāfu Līvas Graudumnieces un Adelīnas Kalniņas vadībā.

Operas ēku Aspazijas bulvārī iegulda LNOB pamatkapitālā(1)

Valdības sēdē šodien, 14. septembrī, pieņemts lēmums ieguldīt VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) pamatkapitālā valsts nekustamo īpašumu Aspazijas bulvārī 3, Rīgā – operas un baleta ēku, kurā tāpat kā līdz šim tiks turpināta LNOB funkciju nodrošināšana, informēja KM pārstāvji.

Rundāles pils franču dārzs ieguvis Eiropas Dārza balvu

Pagājušās nedēļas nogalē Rundāles pils baroka stila franču dārzs – ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijā – ieguva pirmo vietu kategorijā Vēsturiska parka vai dārza pārvaldība vai attīstība, kurā konkurēja ar Lauteru (Lowther) pils dārzu un Markesakas (Marqueyssac) dārzu (Vezaka, Francija), informēja muzeja pārstāvji.

Palielina līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 7. septembra sēdē lēma piešķirt papildu 206 384 eiro līdzfinansējumu ārvalstu filmu – Neredzamā cīņa un Sulis - uzņemšanai Latvijā. Šo divu filmu filmēšanai Latvijā kopumā piešķirtais finansējums pēc filmu projektu iesniedzēju prognozētā ar filmu projektu attiecināmajām izmaksām saistīto nodokļu ieņēmumos valsts budžetā ienesīs 390 551 eiro, informēja KM pārstāve Lita Kokale.

15. oktobrī atzīmēs Valsts valodas dienu

Lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, svētku, atceres un atzīmējamo dienu kalendārā pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma 15. oktobrī šogad un turpmāk tiks svinēta Valsts valodas diena, informēja Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Ieva Mūrniece.

Apmeklētājiem atvērta Mežaparka Lielā estrāde

Šodien, 2. septembrī, pēc vērienīgas pārbūves un teritorijas labiekārtošanas darbiem Mežaparka Lielā estrāde tiks atvērta apmeklētājiem, informēja Ziemeļrīgas kultūras apvienības direktores vietniece Iluta Goba.