Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Festivāls rokas stiepiena attālumā © DIENA

Neraugoties uz dīvainajiem laikiem, ceļojošais kultūras festivāls Võnge šovasar tomēr varēs norisināties. Pasākums notiks jau pēc nepilna mēneša, 2. un 3. jūlijā Tervas pagastā, Soglemegi, topošā Mulgi piedzīvojumu centra atrašanās vietā. Festivāla norises vieta atrodas tikai 43 km attālumā no Valgas – informē rīkotāji.

Lielais Kristaps 2021 aicina pieteikt filmas

No jūnija vidus līdz šāgada 15. augustam Latvijā reģistrēti un neatkarīgi filmu producenti un autori aicināti pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, informēja organizatoru pārstāve Zane Dzene.

Koncertzāle Lielais dzintars ver durvis apmeklētājiem no visas Latvijas

Otrdien, 15. jūnijā, pēc teju pusgada pārtraukuma, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars no jauna vērusi durvis apmeklētājiem. Visas vasaras garumā tā piedāvās izzinošas ekskursijas, īpašus muzikālus notikumus, kā arī mākslas izstādi, informēja Liepājas koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Radioteātris pirmatskaņos mīlas dzeju Andra Buļa lasījumā

22. jūnija vakarā Latvijas Radio 1 ēterā skanēs aktiera Andra Buļa oriģināldzeja koncertiestudējumā Dzejas etīdes. Savukārt no 29. jūnija būs dzirdams pirmatskaņojums Dzejas trubadūri, kurā sešu raidījumu garumā varēs iepazīt latviešu dzejnieku juteklisku atklāšanos mīlas dzejā, ko aktieris runās kopā ar kolēģi Maiju Arvenu, informēja Latvijas Radio pārstāve Daiga Konošonoka.

LNMM Madridē atklās vērienīgu Latvijas tekstilmākslas izstādi

Otrdien, 15. jūnijā, Spānijas Nacionālajā dekoratīvās mākslas muzejā Madridē tiks atklāta izstāde Tradicionālais un laikmetīgais | Latvijas tekstilmāksla, kas būs apskatāma līdz 5. septembrim, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Notiks tiešsaistes diskusija Gaidot laikmetīgās mākslas muzeju

Lai aktualizētu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un runātu par tālākajiem soļiem, kas veicami, lai tuvotos šīs idejas īstenošanai, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 17. jūnijā plkst. 16 organizē diskusiju, kurā kopā ar nozares ekspertiem piedalīsies valdības un Rīgas domes pārstāvji, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja Gundega Turnele.

Esplanādē tiks atklāts pilsētvides objekts Globālās sasilšanas templis(2)

Nākamajā otrdienā, 22. jūnijā, plkst. 16 Esplanādē tiks atklāts tēlnieka Aigara Bikšes veidots pilsētvides objekts Globālās sasilšanas templis. Tas ir veltīts mūsdienu klimata pārmaiņu problēmām, kas satrauc lielu sabiedrības daļu. Pilsētvides objekts kalpos kā mūsdienīgs templis šai tēmai, kas šobrīd asi ietekmē gan politiskus notikumus, gan ekonomiskus lēmumus, gan arī ražošanas nozari, informēja fonda Mākslai vajag telpu pārstāve Lāsma Goba.

Igo, Kārlis Kazāks un grupa Saldās sejas aicina uz tiešsaistes koncertu Ceļam Cepli

Sestdien, 12. jūnijā, Igo mākslas centrā Ceplis Mežotnes pagastā, Bauskas novadā notiks pasākumu cikla pirmais koncerts Ceļam Cepli, kurā kopā ar draugiem Jāni Strazdu, Aini Zavacki, Kārli Kazāku, kā arī Guntaru Raču un grupu Saldās sejas, Igo aicina uz tiešsaistes koncertu Igo mākslas centra Ceplis atbalstam, informēja pasākuma rīkotāji.