Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Noskaidroti Kilograms kultūras 2020 rudens balsojuma uzvarētāji

9. oktobra pusnaktī noslēdzās Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 rudens balsojums. Skatītājiem un klausītājiem bija jāvērtē darbi septiņās kategorijās, un finālam kvalificējās viens darbs katrā no tām – tas, kas saņēma vislielāko sabiedrības atbalstu, informēja LTV pārstāvji.

Kuldīgā atklāj Jēkaba Bīnes 125. jubilejai veltītu izstādi(1)

Atzīmējot mākslinieka, pedagoga un dievtura Jēkaba Bīnes 125. jubilejas gadu, izdevniecība Neputns Latvijas mākslas klasiķiem veltītajā sērijā ir izdevis mākslas zinātnieces Agitas Gritānes sarakstīto grāmatu Jēkabs Bīne. Vienlaikus Kuldīgas Mākslas izstāžu namā no 17. oktobra būs apskatāma, māksliniekam veltīta izstāde Jēkabs Bīne. Ar mīlestību…

Zināmi Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 nominanti

Latvijas Arhitektūras gada balvas atlases žūrija 8. oktobrī izziņoja darbus - ēkas un procesus -, kas turpinās cīņu par augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā. No 50 pieteikumiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 9 žūrijas izvirzīti nominanti.

VI pasaules diktāts latviešu valodā notiks 7. novembrī(2)

Sestdien, 7. novembrī, plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē jau sesto reizi norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu īpaši šim nolūkam radījis dzejnieks, publicists un tulkotājs Ilmārs Šlāpins. To Rīgā – Gaismas pilī – diktēs aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa, informēja organizatori.

Pabeigta trīs kultūras objektu saglabāšana Daugavas ceļā(1)

Septembrī noslēdzies projekts Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā, kas ticis īstenots ar Kultūras ministrijas piesaistītā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžetu finansējuma atbalstu 1,5 miljonu eiro apmērā. Tā gaitā atjaunoti trīs nozīmīgi kultūras mantojuma objekti Jēkabpilī, Koknesē un Ogrē: Krustpils pils, sanatorija Ogre un Kokneses pilsdrupas, informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Edīte Matuseviča.

Gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem Hanzas perons(1)

Pirmdien, 5. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau piecpadsmito reizi pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. Šogad tā "Par inovatīvu pieeju un izsmalcinātiem arhitektūras risinājumiem, pārveidojot industriālo mantojumu par jaunu kultūras vietu" Rīgā piešķirta Hanzas peronam un tā autoriem: arhitektiem Reinim Liepiņam, Ilzei Liepiņai, Ievai Landmanei, Ievai Lejai, Aināram Plankājam, Mārtiņam Ostaņēvičam, Jurģim Prikulim, Ģirtam Kūlam. Papildus gada balvai, Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra 14 atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā, informēja pasākuma rīkotāji.

Mūžībā devies dzejnieks Valdis Rūja

Mūžībā aizgājis pēc stāža viens no vecākajiem Rakstnieku savienības biedriem, dzejnieks Valdis Rūja, informēja savienības pārstāvis Arnolds Auziņš.

Sācies Kilograms kultūras 2020 rudens balsojums

Pirmdien, 28. septembrī, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras 2020 rudens balsojums. Žūrija balsojumam izvirzījusi arī notikumus un darbus, kas tapuši jau ārkārtējās situācijas laikā, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Nenoteiktības galaktikas. Sākas Liepājas Mākslas forums © DIENA

Sestais mūsdienu mākslas festivāls Liepājas Mākslas forums koncertzālē Lielais dzintars nedēļas nogalē no 25. līdz 27. septembrim piedāvā desmit dažādu žanru notikumus – kustību izrādi, mākslas izstādi, dzejas diskotēku, radošu darbnīcu jauniešiem, diskusiju, avangarda kamermūzikas koncertu, filmu vakaru, teātra izrādi bērniem, kā arī neparastus multimediālus koncertus. Daļa notikumu pieejami bez maksas.