Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Vācijas prese atzinīgi vērtē Latvijas Nacionālā baleta izrādes Hannoverē

No 26. februāra līdz 1. martam Latvijas Nacionālais balets ar panākumiem viesojās Hannoveres Valsts operā ar četrām baleta Korsārs izrādēm un trim baleta Karlsons lido… izrādēm, saņemot skatītāju ovācijas un atzinīgas kritiķu recenzijas. Abus iestudējumus veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155. gadskārtu

Marts ir Aspazijas (1865–1943) dzimšanas dienas mēnesis. Dzejnieces dzīve un radošais mantojums turpina iedvesmot un, atzīmējot Aspazijas 155. gadskārtu, martā Jūrmalā – Aspazijas mājā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā un Dubultu baznīcā – norisināsies dzejnieces dzīves un daiļrades atceres pasākumi.

Notiks starptautiska konference par mākslas izglītības un kultūrizglītības ietekmi

19. martā no plkst. 9.30 līdz 17.30 Rīgas Latviešu biedrības namā (Rīga, Merķeļa iela 13) notiks starptautiska zinātniska konference Mākslas izglītības un kultūrizglītības ietekme: argumenti un pierādījumi. Konferences mērķis ir analizēt un izgaismot mākslas un kultūras izglītības daudzveidīgos devumus un lomas indivīda, kopienas un nacionālā līmenī, informēja konferences rīkotāji.

Nākotnē Rīgas cirkam ir jābūt multifunkcionālam © DIENA(1)

Cirka māksliniekiem ir tendence doties no vienas vietas uz otru. Tas ir dzīves stils, un dzīves stils tas ir arī šodien. Skaidrs, ka vairs nebrauc ar zirgiem no vienas pilsētas tirgus laukuma uz otru, kā tas bija pirms trīssimt četrsimt gadiem, bet ar lidmašīnu no viena festivāla uz otru – saka Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers. Ir mainījies arī tradicionālais cirks. Nedz bailēm no senlaicīgos kombinezonos tērptiem klauniem, nedz žēlumam pret lāčiem uz trīsriteņiem un citiem svārkos ģērbtiem zvēriem vairs nav iemesla. Un, visbeidzot, tiks norausti putekļi no tribīnes sēdvietām – mainās arī Rīgas cirka vēsturiskā ēka un šoruden dodas ilgi pelnītā rekonstrukcijā.

Mākslas darbu interneta izsolē vāks līdzekļus cīņai ar Covid-19

No 3. marta tīmekļa vietnē www.birkenfelds.lv ir atvērta labdarības interneta izsole Zem vienām debesīm..., kuras mērķis ir piesaistīt finanšu līdzekļus, lai atbalstītu risinājumu meklēšanu un aizsardzības pasākumu organizēšanu pret Covid-19 Ķīnas pilsētā Uhaņā, informēja biedrības Baltijas - Ķīnas uzņēmējdarbības, kultūras un izglītības sadarbības aģentūra valdes priekšsēdētāja Sigita Trukšāne.

FOTO: Filma Dvēseļu putenis veiksmīgi piedalās Eiropas filmu tirgū Berlīnē

Režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma Dvēseļu putenis, kas ir līdz šim visvairāk skatītā filma atjaunotās Latvijas vēsturē, februārī ar labiem panākumiem startējusi arī Eiropas filmu tirgū (European Film Market) Berlīnē, kas vienkopus pulcē vairāk nekā 10 000 producentu, tirdzniecības aģentu un izplatītāju no 110 valstīm, informāja filmas pārstāvji.

Latvijas vecākajai aktrisei Hildai Žīgurei šodien 102. dzimšanas diena

Šodien, 2. martā, Latvijas vecākajai aktrisei Hildai Žīgurei aprit 102 gadi. Viena no Latvijas Leļļu teātra dibinātājām un ilggadēja tā aktrise jau daudzus gadus par savām mājām sauc Madonas pusi, savukārt Leļļu teātra mīļotāji un pētnieki atsauc atmiņā teātra vēsturi un Hildas Žīgures nozīmīgo lomu tajā, informēja Latvijas Leļļu teātra pārstāvji.

Būs skatāma Rīgas Jūrmalas pilsētas simtgadei veltīta izstāde

No 4. marta līdz 10. maijam Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu ielā 29, Majoros, būs skatāma Jūrmalas vēsturei veltīta ekspozīcija no muzeja krājuma un privātkolekcijām Rīgas Jūrmalas pilsētai – 100. Izstāde veltīta Rīgas Jūrmalas pilsētas dibināšanas simtgadei, informēja muzeja pārstāvji.

Martā galerijā Jēkabs notiks mākslas darbu un retu grāmatu izsole

Izsoļu nama/galerijas Jēkabs telpās 7. martā norisināsies 65. mākslas darbu izsole. Izsolē tiks piedāvātas 215 lotes – vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku gleznas, grafikas, plakāti, lietišķās mākslas priekšmeti un grāmatas, informēja galerijas pārstāvji.

Starptautiskajā akadēmiskajā konferencē Nāves pieredzes piedalīsies pētnieki no sešām valstīm

No 20. līdz 21. martam Latvijas Universitātē norisināsies pirmā nāves tematikai veltītā akadēmiskā konference Latvijā Nāves pieredzes. Sešpadsmit pētnieki no Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Japānas, Igaunijas un Latvijas pētnieki divu dienu garumā savos referātos aicinās iepazīt nāves tematiku kā mūsdienu kontekstā, tā vēsturiskos atspoguļojumos. Konferenci interesenti var apmeklēt bez maksas iepriekš piesakoties, informēja pasākuma rīkotāji.