Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Cēsu pilī atrod unikālu 16.gadsimtā ieskrāpētu uzrakstu(10)

Cēsu pils dienvidu tornī, apsekojot vairākus gadsimtus nepieejamo vītņu kāpņu telpu, uz kāda akmens atrasts unikāls 16. gadsimta otrajā pusē ieskrāpēts uzraksts. Šis ir senākais un kultūrvēsturiskā ziņā nozīmīgākais akmens virsmā iegrieztais vēstījums, kas saglabājies Cēsu pilī. Latīņu un vācu valodā rakstīto tekstu jau daļēji izdevies atšifrēt, informēja Cēsu muzeja Viduslaiku pils nodaļas vadītājs Gundars Kalniņš.

Muzejs Dauderi svinēs 30 gadu jubileju

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa jūnijā atzīmē savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju. Dauderu muzeju izveidoja Trešās atmodas laikā, pateicoties latviešu trimdas kolekcionāra un mecenāta Gaida Graudiņa iniciatīvai un toreizējās Mākslas muzeju apvienības apņēmībai restaurēt grezno Sarkandaugavas namu. Svinīgais muzeja atklāšanas pasākums notika 1990. gada 27. jūnijā, XX Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku laikā. Kopš 2010. gada Dauderi ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļa, informēja muzeja pārstāvji.

Aicina iesaistīties Brīvības pieminekļa izgaismošanas koncepcijas publiskajā apspriešanā(2)

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā publiskajai apspriešanai izstādīta Brīvības pieminekļa izgaismošanas arhitektoniskā koncepcija. Sabiedrības apskatei tā būs pieejama līdz pat augusta beigām, turpmāk tā būs pieejama vairākās bibliotēkās Latvijā. Brīvības pieminekļa izgaismošanas arhitektoniskā koncepcija aplūkojama arī fonda mājaslapā www.brivibaspiemineklis.lv.

Apstiprina finansējumu Brīvdabas muzeja un operas ēku remontam

Ministru kabinets šodien, 16. jūnijā, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lēma piešķirt finansējumu ieguldījumiem kultūras infrastruktūrā, kas vienlaikus ir arī viens no plānotajiem pasākumiem Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas seku pārvarēšanai, jo veicinās ekonomisko aktivitāti, informēja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Valdība kultūras nozares atbalsta programmai un jaunradei 2020. gadā piešķir 9,7 miljonus eiro

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta rīcības plāna otrdien, 16. jūnijā, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lēma 2020. gadā piešķirt 9,7 miljonus eiro kultūras un pasākumu nozares iestādēm, uzņēmējiem, radošajām personām un nevalstiskajām organizācijām. Finansējuma mērķis ir sniegt visaptverošu atbalstu Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas radīto negatīvo seku mazināšanai, veicināt jaunradi un ekonomisko aktivitāti, kultūras nozares ilgtspēju un izaugsmi, informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Atklāta medicīnas darbiniekiem veltīta skulptūra Mediķi pasaulei(10)

Pateicoties par veselības aprūpē strādājošo nesavtīgo darbu trīs mēnešus ilgušajā ārkārtējās situācijas periodā, kā arī aicinot cilvēkus aizdomāties par mediķu lomu sabiedrībā, otrdien pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Rīgā atklāta tēlnieka Aigara Bikšes izgatavota vērienīga skulptūra Mediķi pasaulei. Mākslinieka ideja dažās nedēļās pārauga sabiedriskā iniciatīvā, kurā ar dažāda veida palīdzību iesaistījās aptuveni 20 uzņēmumi un organizācijas, informēja skulptūras galveno finansiālo atbalstītāju AJ Power pārstāvji.

Brīvdabas muzejs aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 18. līdz 29. jūnijam aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās Pušķosim namu sētas! Teju divu nedēļu garumā Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas, informēja muzeja pārstāvji.

Valsts kultūrkapitāla fonds aicina pieteikties radošo personu nodarbinātības programmai(4)

No 15. jūnija Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) sāk pieteikumu pieņemšanu jaunā radošo personu atbalsta mērķprogrammā Radošo personu nodarbinātības programma, kas izveidota pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, lai mazinātu Covid-19 negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari, tajā strādājošajām radošajām personām, informēja VKKF sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Vērdiņa.

Atklās Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstādi Transformācija x 2

No 19. jūnija līdz 19. jūlijam Cēsu Izstāžu namā Pils laukumā 3 Cēsīs būs skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstāde Transformācija x 2, kas atklās divu Somijas mākslinieku Sānas Vangas un Artora Jesusa Inkeres meklējumus starp Austrumu un Rietumu kultūras telpām (kuratore Inga Brūvere). Šī izstāde ievada biennāles reģionu programmu, kas turpināsies rudenī, informēja organizatoru pārstāve Signe Valtiņa.