Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Cēsīs atklās SEB stipendijas glezniecībā finālistu darbu izstādi Dienaskārtība un paziņos laureātu

Cēsu Mākslas festivālā no 25. jūlija līdz 28. augustam koncertzālē Cēsis būs skatāma konkursa SEB stipendija glezniecībā finālistu darbu izstāde Dienaskārtība. Finālistu četrinieku veido jaunie gleznotāji: Madara Kvēpa, Laura Veļa, Ingrīda Ivane un Jānis Šneiders. Konkursa laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1850 vērtībā, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pārstāve Laura Ozola.

Rīgas mākslas telpā būs skatāma Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde All’arm

No 30. jūlija līdz 30. augustam izstāžu zāles Rīgas mākslas telpa Intro zālē (Kungu ielā 3) būs skatāma Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde All’arm, kurai mākslinieki radījuši vairākas mākslinieciskas parafrāzes par vienu no neparastākajiem alternatīvās mūzikas instrumentiem – termenvoksu jeb teremīnu, informēja izstāžu zāles pārstāve Alise Anna Sondore.

Paplašina VKKF Radošo personu nodarbinātības programmas atbalsta pretendentu loku

Ir paplašināts pretendentu loks, kas var pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā Radošo personu nodarbinātības programma. Turpmāk uz atbalstu varēs pretendēt arī Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējas reģistrējušās pašnodarbinātās radošās personas, kuras laika posmā no 2020. gada 13. marta līdz 31. maijam ir saņēmušas autoratlīdzības maksājumus, kā arī VID administrēto dīkstāves pabalstu, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Tehnoloģijas maina arī idejas. LNB aicina Valsts prezidentu kļūt par divu nozīmīgu notikumu patronu © DIENA(1)

Tieši pirms gada Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremonija. 8. jūlijā prezidents ar kundzi Andru Leviti ar simbolisku vizīti pagodināja bibliotēku, tiekoties ar tās direktoru Andri Vilku, iepazīstoties ar Reto grāmatu un rokrakstu kolekciju, apskatot Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektam veltīto izstādi, multimediju izstādi Tautasdziesmu teicējas. 1991 un izstādi Hernhūtiešu rokraksti. Pēc tam abu starpā notika neliela publiska saruna par mākslīgā intelekta problemātiku.

Top jauna laikmetīgās mākslas, teātra un dejas kultūrtelpa Točka(2)

No 21. augusta līdz 18. oktobrim bijušās gumijas izstrādājumu rūpnīcas Provodņiks telpās, tagadējā E. von Trompovska kvartālā, Sarkandaugavā, savu mājvietu radīs jauna laikmetīgās mākslas kultūrtelpa Točka, informēja viena no kultūras vietas veidotājām Beatrise Zaķe.

Kultūras jomas uzņēmēji, biedrības un nodibinājumi varēs pieteikties atbalstam jaunā mērķprogrammā(1)

Lai atbalstītu kultūras jomā strādājošos uzņēmējus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība bijusi ierobežota Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ, tiek veidota jauna Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogramma, ar kuras palīdzību uzņēmējiem, biedrībām un nodibinājumiem tiks daļēji kompensētas Covid-19 ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušās tiešās darbības izmaksas, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

VNĪ: Jaunā Rīgas teātra būvniekam SBSC būs visaptveroša atbildība par būvdarbiem

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) sadarbība ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvnieku - piegādātāju apvienību SBSC - turpmāk notiks pēc principa Projektē un būvē, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību par būvdarbiem un ļaus ātrāk risināt radušos izaicinājumus, ceturtdien būvlaukuma nodošanas pasākumā sacīja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Jūrmala vasarā aicina baudīt koncertus un izstādes

Jūrmala aicina uz piektdienas vasaras koncertiem Horna dārzā Majoros. Brīvdabas koncertu sākums plkst. 18; ieeja bez maksas. Savukārt Jūrmalas izstāžu telpas piedāvā dažādas mākslas izstādes, tostarp – izstādes pilsētvidē.

Sākas pieteikšanās Kuldīgas radošajai vasaras skolai

Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidence aicina interesentus pieteikties Kuldīgas radošajai vasaras skolai Pakalpojuma dizains muzejos, kas notiks no 16. līdz 20. augustam Kuldīgā. Piecu dienu laikā pieredzējušu pasniedzēju vadībā dalībnieki iepazīs pakalpojuma dizainu kā universālu un plaši pielietojamu dizaina domāšanas metodi – lielisku palīglīdzekli ikdienas darbā.

Siguldas pils kvartāla svētkos atklās Dzīvā sudraba muzeju(1)

Piektdien, 10. jūlijā, no plkst. 16 notiks Siguldas pils kvartāla svētki, kuru laikā durvis vērs Dzīvā sudraba muzejs. Tā ekspozīcijas veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers. Notiks arī dažādas radošas darbnīcas un grupas QueenTessence un Riharda Saules, koncerts, kurā skanēs rokgrupas Queen dziesmas, informēja Siguldas pašvaldības pārstāvji.