Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -3 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Nezāles kompostā?

Ko darīt ar nezālēm, kad tās izravētas no dobēm?

Viengadīgās nezāles virzu, balandas, ganu plikstiņus, sīkgalvītes jeb sīkziedu galinsogas, vijolītes, ārstniecības matuzāles, saules dievkrēsliņus, ķeraiņu madaras, maura skarenes, blusu sūrenes, tīruma pērkones, tīruma zvēres u. c. var likt kompostkaudzē kopā ar citiem sadzīves atkritumiem. Pāraugušās viengadīgās nezāles, kurām jau attīstījušās sēklas, kopējā kaudzē nevajadzētu likt.

Daudzgadīgās vārpatas, gārsas, mīkstpienes, pelašķus, nātres, vībotnes, usnes, ceļtekas, kosas, parastās māllēpes, ložņu gundegas u. c., kam ir spēcīga, liela sakņu sistēma, un ārstniecības pienenes jeb cūkpienes, skābenes, lielās dzelzenes, rudens vēlpienes u. c., kam ir dziļas mietsaknes, kompostēt nevajag.

Ļoti laba ir nātru virca – augu spēcināšanai. Nātrēm piemīt vērtīgas īpašības – tās baro augsni ar silīciju, kāliju. Nātrēm ieteicams pievienot strutenes. Zaļo masu liek mucā, piepildot 1/3 no tā ar zāli, zālei uzlej ūdeni, lai trauks būtu gandrīz pilns, bet ne līdz malām, jo rūgstot radīsies putas. Traukam uzliek vāku, bet nenoslēdz hermētiski. Vāks kalpo tam, lai šķidrumā neiekļūst kukaiņi un dzīvnieki un lai mazinātu smaku. Zāļu vircu atšķaida ar ūdeni 1:10 un aplej augus ar lejkannu vai miglotāju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tuvojamies ziemeļnieku būtībai

"Lielākā kļūda ir neiet ārā un nesportot!" saka treneris Roberts Radičuks, kurš vada brīvdabas funkcionālās nodarbības un nūjošanas, skriešanas, iešanas koptreniņus Brīvdabas sporta ...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits