Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Apes novadā no 1.jūlija paaugstinās ūdens un kanalizācijas tarifus

Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts stāstīja, ka lēmumu Apes novadā no 1.jūlija paaugstinās ūdens un kanalizācijas tarifus pašvaldība pieņēmusi, jo šogad vairs nespēj daļēji dotēt ūdens un kanalizācijas pakalpojumu. Apes novadā iedzīvotājiem ūdens un kanalizācijas pakalpojumus nodrošina pašvaldība, tādēļ pakalpojumu tarifi nav jāsaskaņo Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Ūdens un kanalizācijas tarifu paaugstināšana esot nepieciešama, jo palielinās elektroenerģijas izmaksas, materiālu un degvielas cenas, ieguldītās investīcijas ūdenssaimniecībā, dzeramā ūdens kvalitātes nodrošināšanas izmaksas, Vides stāvokļa kontroles izdevumi un citas izmaksas, teikts Apes novada domes 30.maija sēdes protokolā.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu ūdens padevi, notekūdeņu attīrīšanu atbilstoši vides kvalitātes prasībām, kā arī ūdens un kanalizācijas tīklu uzturēšanu, novada speciālisti ir veikuši ekonomiskos aprēķinus saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku. Pašvaldība uzklausījusi arī to mājsaimniecību viedokļus, kurās nav pašvaldības ūdens nodrošinājums un pašiem jārūpējas par akas pieejamību.

Apes novada deputāti vienojās, ka turpmāk vairs daļēji nedotēs pakalpojuma sniegšanas maksu, nosakot tarifus atbilstoši pašvaldības faktiskajiem izdevumiem ūdenssaimniecības pakalpojumu nodrošināšanā, teikts domes sēdes lēmumā.

Līdz ar to Apes pilsētā un Apes pagastā ūdenspiegādei par vienu kubikmetru tiek noteikts tarifs 1,10 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) līdzšinējā 0,63 (bez PVN) vietā, un notekūdeņu apsaimniekošanas tarifs par vienu kubikmetru 1,11 eiro (bez PVN) līdzšinējo 0,83 eiro (bez PVN) vietā.

Gaujienas pagastā ūdenspiegādei par vienu kubikmetru tiek noteikts tarifs 1,18 eiro (bez PVN) līdzšinējā 0,65 eiro (bez PVN) vietā, un notekūdeņu apsaimniekošanas tarifs par vienu kubikmetru 1,06 eiro (bez PVN) līdzšinējo 0,83 eiro (bez PVN) vietā.

Trapenes pagastā ūdenspiegādei par vienu kubikmetru tiek noteikts tarifs 1,05 eiro bez PVN līdzšinējā 0,40 eiro (bez PVN) vietā, un notekūdeņu apsaimniekošanas tarifs par vienu kubikmetru 1,01 eiro (bez PVN) līdzšinējo 0,59 eiro (bez PVN) vietā.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas tarifi stāsies spēkā ar šā gada 1.jūliju.

Top komentāri

VVZ
V
Cilvēki reģionos grimst nabadzībā arvien dziļāk kā zilonis purvā.
Izdevusies valsts
I
Vietējā vara-komunisti piderasti tūdalu bomži saimniekpapas rauj ko vien var.Izģērbj tautu pa pliko.
Baidos
B
Kas notiks Cēsīs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas