Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Biedrība: Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma

Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma, kas sevišķi aktuāla bija pie jūras izvietotājās mītnēs, kur saistībā ar šīs vasaras siltajiem laika apstākļiem bija pastiprināts tūristu pieplūdums, aģentūru LETA pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele.

"Visiem uzņēmējiem, kuru mītnes izvietotas pie jūras, šogad aktuālā problēma bija darbaspēka trūkums. Ja parasti mums sezona ilgst divus mēnešus, tad šogad sezona bija gara un aktīva. Vietām klienti bija neapmierināti, jo apkalpojošā personāla trūkuma dēļ viņiem ilgi bija jāgaida ēdiens, lauku tūrisma uzņēmēji nebija raduši pie šāda klientu apmēra," viņa sacīja.

Pēc Ziemeles teiktā, Lauku ceļotājs gada noslēguma sapulcē 8.novembrī plānots runāt par darbaspēka trūkumu un sezonalitāti šajā biznesā. "Tad, kad ir sezona, tad visiem vajag darbiniekus, kas ir izglītoti un spēj apkalpot klientus - tos vajag gan laukos, gan arī pilsētās. Pilsētās, protams, darbiniekiem maksā vairāk un viņi dodas uz turieni," sacīja Ziemele.

Viņa piebilda, ka darbaspēka trūkumu varētu mazināt darbaspēka ievešana no ārvalstīm, piemēram, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas. "Skaidrs, ka vietējie iet strādāt tur, kur attiecīgajā sezonā var vairāk nopelnīt, bet baltkrievam tā samaksa, ko patlaban piedāvā lauku viesu mājas, liksies adekvāta un viņš būs priecīgs," teica Ziemele.

Asociācijas prezidente piebilda, ka, piemēram, Skandināvijā ir ierasta prakse vienas valsts iedzīvotājiem braukt strādāt uz citu tuvējo valsti. "Neviens nebrīnās, ka apkalpošana notiek angļu valodā. Tāpat arī mums ir jābūt elastīgākiem. Ja Latvijas apkārtnē ir krievu valodā runājošas tautas, kas labprāt brauktu pie mums strādāt, ir jāsaka – laipni lūdzam," sacīja Ziemele, atzīstot, ka patlaban ārvalstu darbaspēka nodarbināšanu ierobežo normatīvie akti, kas nav pareizi.

Biedrības "Lauku ceļotājs" mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. Lauku ceļotājs pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. Lauku ceļotāja biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

Top komentāri

zvirbulēns
z
Biedrības priekšniece, maigi sakot, pārsteidza! Ja jau reiz tāds viesu pieplūdums, tad arī peļņa baisa, kādas problēmas tūlīt kāpināt strādājošo algas? Īsi sakot, šito dāmu būtu jāpatriec no amata.
Irlielāmērāticams
I
ka, ja nevar vairs atrast muļķīšus, kuri par stiprā alus pudeli padara netīros un smagos darbus, tad tas vēl nenozīmē, ka ir reāla "darbaspēka problēma".
plekste
p
protams, baltkrieviem un ukraiņiem varēs maksāt mazāk un vēl aploksnēs apejot VID un tie turēs muti, nerunās pretīm, būs priecīgi par to, ko dod un varēs ,,optimizēt,, nodokļus tos nemaksājot
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas