Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pašvaldība un iedzīvotāji lūdz pārskatīt lēmumu samazināt vilciena apstāšanās biežumu Milzkalnē

Engures novada pašvaldība un iedzīvotāji vērsušies atbildīgajās instancēs ar lūgumu pārskatīt lēmumu samazināt vilciena apstāšanās biežumu Milzkalnē, aģentūrai LETA apliecināja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Steriņa

Jaunais vilcienu saraksts spēkā ir kopš svētdienas, un tas paredz būtiski samazināt vilciena apstāšanās biežumu vairākās pieturvietās, tostarp Tukuma virziena pieturās Kūdra un Milzkalne.

Domes vadība aicinājusi Autotransporta direkciju lēmumu pārskatīt, jo tas esot bijis pārāk pēkšņs, turklāt Milzkalnes iedzīvotājiem neesot alternatīvu. Steriņa klāstīja, ka ar autobusu no Milzkalnes uz Rīgu nokļūt nav iespējams, jo šāda reisa nemaz nav, un arī pēc vilcienu apstāšanās biežuma samazināšanas autobuss ciema iedzīvotājiem nav norīkots.

Situācijas risināšanā iesaistīts arī Kurzemes plānošanas reģions. Tiek izskatīta iespēja vērsties arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Parakstu vākšanu sākuši arī iedzīvotāji. Vēstuli paredzēts nodot Satiksmes ministrijai un a/s Pasažieru vilciens.

Jau vēstīts, ka svētdien stājies spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos.

Turpmāk Valgas virzienā atcelta vilcienu apstāšanās pieturvietās Baltezers, Silciems, Bāle, Brenguļi, Seda un Saule, bet Krustpils virzienā - Dendrārijs un Ozolsala.

Tāpat būtiski samazināts vilciena apstāšanās biežums vairākās pieturvietās, tostarp Skultes virzienā vilcieni turpmāk retāk apstāsies pieturās Inčupe un Ķīšupe, Aizkraukles virzienā - pieturās Rumbula, Dārziņi, Kaibala un Muldakmens, Jelgavas virzienā - pieturā Cena, bet Tukuma virzienā - pieturās Kūdra un Milzkalne.

Ik darbdienu no Valmieras uz Rīgu un atpakaļ ar vilcienu varēs nokļūt vienā stundā un 42 minūtēs, jo turpmāk ekspresreisa Cēsis-Rīga-Cēsis maršruts tiks pagarināts līdz Valmierai. Ekspresvilciena atiešanas laiks no Valmieras būs plkst.6.44, bet Rīgā tas ienāks plkst.8.25. Pa ceļam vilciens apstāsies pieturvietās Lode, Cēsis, Sigulda un Zemitāni. Savukārt darbdienu vakaros ekspresvilciens no Rīgas aties plkst.17.27, bet Valmierā pienāks plkst.19.09.

Vilcienu kustības saraksts ir papildināts ar vairākiem jauniem vilcienu reisiem, tostarp maršrutā Liepāja-Rīga ir norīkots vilciens sestdienās un maršrutā Rīga-Liepāja norīkots vilciens svētdienās. Vilciens no Liepājas sestdienā aties plkst.8.05, bet Rīgā tas pienāks plkst.11.20. Savukārt svētdienās vilciena atiešanas laiks no Rīgas ir plkst.13.46, bet pienākšanas laiks Liepājā - plkst.17.04.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas