Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs
Rīgā +1 °C
Slapjš sniegs
Otrdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

VUGD atzinums: Ventspils Mūzikas vidusskola atbilst ugunsdrošības prasībām

Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija ēka atbilst visām augstākajām ugunsdrošības prasībām - nedēļas laikā ir novērsti visi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktie uzlabojumi, portālu Diena.lv informēja Ventspils pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde un skolas pārstāvji.

21. maijā tika saņemts pozitīvs VUGD atzinums par ēkas atbilstību ugunsdrošības prasībām, savukārt 4. jūnijā, pēc tam, kad Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļa pieņemšanu no būvniekiem, apakšuzņēmējiem saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturēja VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tika saņemts lēmums par pozitīvā atzinuma atcelšanu.

"Neraugoties uz to, ka faktiski korupcijas skandāls saistīts ar VUGD, Ventspils nelabvēļi – gan politiķu, gan mediju personā – šādu ziņu uztvēra ar patiesu gandarījumu, tiražējot kā korupciju Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija projekta kontekstā kopumā," uzskata Komunālās pārvaldes pārstāvji.

Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas un koncertzāles Latvija projekts izstrādāts 2015. gadā, un ēkas būvniecība, tai skaitā ugunsdrošības sistēmu izbūve, veikta atbilstoši projektam, tomēr kopš tā laika pilnveidotas ugunsdrošības prasības būvniecību reglamentējošajā likumdošanā, kas nav viennozīmīgi vērtējami, līdz ar to šobrīd veikti attiecīgi uzlabojumi.

Pašvaldības iestādē norāda - jau laikā, kad Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāle Latvija bija vēl tikai kā iecere, tai esot likti politiski šķēršļi, sākot ar to, ka principiāli apšaubīta tās nepieciešamība un pat līdz vēlmei tiesā bez argumentiem pierādīt, ka līdzekļi tik nepieciešamajai izglītības un kultūras iestādei Ventspilī piešķirti nelikumīgi un būtu atņemami.

Tagad Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija būvniecība tuvojas noslēgumam. Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle Latvija ir ventspilnieku un viņu atbalstītāju dāvana Latvijas simtgadē, un tā tiks ieskandināta ar atvēršanas svētkiem 25., 26. un 27. jūlijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neizkaisīt 250 000 eiro vējā(16)

Ar zināmu skepsi un pat uzjautrināšanos ir uzņemta ziņa, ka Finanšu ministrija (FM) turpmākajos trijos gados (līdz 2022. gadam ieskaitot) no sava budžeta 251 500 eiro tērēs valsts pētījumu pr...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas